Smuda uspokaja: Perquis już niebawem będzie Polakiem!

- Proszę uspokoić kibiców. Proces polonizacji Damiena Perquisa nie został zakłócony. Niewykluczone, że dowołam go jeszcze na wrześniowe mecze z Meksykiem i Niemcami, bo jest taka szansa, że formalności do tego czasu zostaną załatwione - powiedział nam selekcjoner reprezentacji Polski, Franciszek Smuda.

Reklama

W środowe przedpołudnie gruchnęła wiadomość, że Damien Perquis odstępuje od uzupełnienia wniosku o poświadczenie polskiego obywatelstwa. - Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wydał odmowną decyzję w sprawie poświadczenia obywatelstwa Damiena Perquisa, ponieważ wnioskodawca nie uzupełnił dokumentacji potwierdzającej posiadanie polskiego obywatelstwa - poinformował zespół prasowy wojewody mazowieckiego.

- Wszystko jest pod kontrolą, trzymamy rękę na pulsie. Damien będzie wkrótce Polakiem - zapewnił selekcjoner Franciszek Smuda niepocieszony faktem, że Wisła Kraków nie awansowała do Ligi Mistrzów. - Szkoda, brakowało trzech minut, ale trzeba przyznać uczciwie, że APOEL był lepszą, dojrzalszą drużyną - ocenił Franz.

Awansu do Ligi Mistrzów nie osiągnął także kandydat do gry z Białym Orłem na piersi - Ivo Pękalski z Malmoe FF, które pokonało u siebie Dynamo Zagrzeb 2-0, ale po porażce w Chorwacji 1-4 to nie wystarczyło. Trener Smuda czeka na relację z gry Pękalskiego, którego na żywo obserwował jego asystent - Jacek Zieliński. - Jacek w środowe przedpołudnie miał spotkanie z Pękalskim, sam jestem ciekaw jego wrażeń po obserwacji gry i po rozmowie z piłkarzem.

Trener kadry myślami jest już przy najbliższym zgrupowaniu reprezentacji, które rozpoczyna się w niedzielę w Warszawie. Przed "Biało-czerwonymi" dwie przeprawy - ciężka z Meksykiem (2 września w Warszawie, na stadionie Legii) i bardzo ciężka z Niemcami (6 września, na Baltic Arenie w Gdańsku).

Dowiedz się więcej na temat: Damien Perquis | reprezentacja Polski | Euro 2012

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje