Smuda: Każdy mecz będzie istotny

Franciszek Smuda jest dumny, że został wybrany na selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski i cieszy się, że jego kandydatura została zaakceptowana przez zarząd PZPN, kibiców i media.

- Jestem dumny, że to mnie wybrano - powiedział Smuda, który na razie pełni również obowiązki trenera KGHM Zagłębia Lubin.

Reklama

Z informacją o wyborze zadzwonił do niego prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Lato. - Porozmawialiśmy, pogratulował mi i życzył mi jak najlepszych wyników w pracy z reprezentacją.

Smuda przyznał, że nie myślał jeszcze nad składem drużyny narodowej, ale zna wszystkich zawodników, którzy mogliby się w niej znaleźć i wie na co ich stać. - Pomyślę o tym jeszcze dzisiaj - zapewnił.

To, że do mistrzostw Europy w 2012 roku reprezentacja nie rozegra żadnego meczu o poważną stawkę, nie jest w opinii Smudy problemem, ponieważ dla piłkarzy występ w barwach Polski powinien być zaszczytem. - Dlatego każdy mecz będzie istotny, w każdym trzeba będzie dawać z siebie wszystko i nie będzie można przestać 90 minut - podkreślił.

Smuda nie wie jeszcze czy zostanie w Zagłębiu. - Kontrakt zobowiązuje mnie do pracy do końca rundy jesiennej. Ta sprawa jest do dyskusji, bo pracownikiem PZPN zostanę dopiero od 15 grudnia - ocenił.

Smuda dodał, że teraz koncentruje się na ligowym spotkaniu Zagłębia z Polonią Bytom, które rozegrane zostanie o godz. 20. - Zawodnicy są już bardzo mocno skoncentrowani i chciałbym, żeby dzisiaj odnieśli pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie.

W czwartek zarząd PZPN wybrał Smudę na stanowisko selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Za kandydaturą Smudy opowiedziało się 15 z 16 głosujących członków zarządu. Od głosu wstrzymał się Stefan Majewski, który prowadził drużynę narodową w dwóch ostatnich meczach eliminacji mistrzostw świata, po tym jak zwolniony został Leo Beenhakker.

PODYSKUTUJ O WYBORZE SMUDY NA TRENERA KADRY!

Czytaj także:

"Bobo" Kaczmarek: Smuda ma trenerskie jaja

W Lubinie chcą zatrzymać Smudę

Smuda jest sportowym Copperfieldem

Wzloty i upadki Franciszka Smudy

Smuda 44. selekcjonerem reprezentacji Polski

Nasi internauci też chcieli Smudę - zobacz wyniki naszej ankiety

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: PZPN | reprezentacja | nozna | mecz | Franciszek Smuda

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje