Robert Lewandowski poprawił rekord Włodzimierza Lubańskiego

Robert Lewandowski strzelił w Erywaniu w meczu Armenia - Polska swojego 48., 49. i 50. gola w reprezentacji. Tym samym kapitan "Biało-Czerwonych" poprawił rekord Włodzimierza Lubańskiego w klasyfikacji najlepszych strzelców drużyny narodowej. Polacy rozgromili Ormian 6-1 i są jedną nogą na mundialu w Rosji.

Lewandowski wpisał się na listę strzelców w 18., 28. i 65. minucie. Za pierwszym razem kapitan reprezentacji Polski kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego. Swoją drugą bramkę w tym spotkaniu "Lewy" zdobył po znakomicie rozegranym wolnym pośrednim, a hat-tricka skompletował po zagraniu Kamila Grosickiego.

Na przerwę podopieczni Adama Nawałki schodzili z dwoma golami przewagi (3-1). Na początku spotkania do siatki rywali trafił Grosicki. W 39. minucie Wojciecha Szczęsnego pokonał Howhannes Hambardzumjan. W 58. minucie Jakub Błaszczykowski zdobył bramkę na 4-1. Wynik ustalił rezerwowy Rafał Wolski.

Na swój bogaty dorobek w klasyfikacji najlepszych strzelców drużyny narodowej Lewandowski potrzebował 90 spotkań. Dotychczasowy lider Lubański strzelił 48 goli w 75 spotkaniach.

"Lewy" przegonił Cristiano Ronaldo w klasyfikacji strzelców eliminacji MŚ 2018. Polak ma obecnie 15. bramek, a gwiazdor reprezentacji Portugalii 14. CR7 i spółka zagrają swój mecz eliminacji MŚ 2018 w piątek na wyjeździe z Andorą.