Polscy kibice opanowali Manchester

- Czy ktoś w tym kraju mówi jeszcze po angielsku? - pytali się kibice reprezentacji Polski, w jednym ze sklepów z koszulkami piłkarskimi w Manchesterze. W południe polscy kibice byli główną atrakcją dla miejscowej ludności.

W Manchesterze spodziewanych jest około 7000 polskich kibiców, którzy zasiądą wieczorem na Old Trafford, aby kibicować biało-czerwonym w meczu z Anglią. Większość ma przylecieć dopiero popołudniu, ale i tak ulice miasta wypełniły się polskimi barwami narodowymi.

Reklama

Trzeba przyznać, że fani reprezentacji zachowują się spokojnie.

Część z nich przesiaduje w pubach, ale także spora liczba Polaków wybrała się do centrum miasta na zakupy. Oczywiście największy tłok był w sklepie z koszulkami piłkarskimi, który tego dnia chyba podwoił obroty.

- Dziś Polacy najchętniej kupują koszulki reprezentacji Anglii oraz FC Liverpoolu. Muszę powiedzieć, że są naprawdę bardzo uprzejmi - powiedziała mi jedna z ekspedientek.

Bardzo dobrze o polskich kibicach wypowiadał się również Pan Jerzy, który jest policjantem w Manchesterze. Tu urodził się i wychował, a języka polskiego nauczyli go rodzice.

- Polacy są bardzo spokojni. Nie mieliśmy żadnych sygnałów żeby rozrabiali i oby tak dalej. Jesteśmy przygotowani na wszystko, ale wierzę, że obędzie się bez awantur - powiedział Jerzy, który do tej pory tylko raz był w Polsce, a od 15 lat pracuje w policji w Manchesterze.

- Wybieram się niebawem do Krakowa, bo chcę zobaczyć jak obecnie wygląda kraj moich rodziców - powiedział czystą polszczyzną.

Miło jest zobaczyć i usłyszeć, że polscy kibice zachowują przed meczem wzorowo i oby tak było również po ostatnim gwizdku sedziego.

Andrzej Łukaszewicz, Manchester

Zobacz zdjęcia polskich fanów z Manchesteru!

Spacer po Manchesterze - GALERIA ZDJĘĆ

Dowiedz się więcej na temat: Manchester | polscy kibice | kibice

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama