Łukasz Teodorczyk: Domyślałem się, że mam szansę na powołanie do kadry

Wtorek, 6 listopada 2012 (19:35)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Napastnik Polonii Warszawa Łukasz Teodorczyk przyznał, że po udanym występie przeciwko Koronie Kielce (2-0) liczył na zauważenie go przez selekcjonera reprezentacji Polski. We wtorek 21-letni piłkarz został powołany do kadry na mecz z Urugwajem w Gdańsku.

Zdjęcie

Łukasz Teodorczyk /Bartłomiej Zborowski /PAP
Łukasz Teodorczyk
/Bartłomiej Zborowski /PAP
W spotkaniu z Koroną Polonia stworzyła mniej sytuacji od przeciwnika, ale dwa gole Teodorczyka (przy drugim popisał się efektownym rajdem) zapewniły zwycięstwo "Czarnym Koszulom".

- Bardzo się cieszę z docenienia mnie przez trenera Waldemara Fornalika i pierwszego powołania do reprezentacji. Po występach w tym sezonie w lidze, a zwłaszcza po dwóch golach w ostatnim meczu z Koroną, domyślałem się, że moje szanse wzrosły - powiedział Teodorczyk, który w rundzie jesiennej zdobył pięć goli (niektóre źródła zaliczają mu również trafienie w meczu z PGE GKS Bełchatów).

Reklama

O sprawdzenie utalentowanego piłkarza w reprezentacji już w niedzielę zaapelował... trener Polonii Piotr Stokowiec.

- Mówiąc trochę żartem, składam publicznie taki wniosek. Łukasz zasłużył na to, świetnie się rozwija, idzie do przodu. Dzisiaj okazał się bohaterem, choć w minionym tygodniu nie trenował przez trzy dni i jego dyspozycja była pewną niewiadomą - przyznał opiekun "Czarnych Koszul" na konferencji prasowej.

Komplementów pod adresem wychowanka Wkry Żuromin nie szczędził również trener Korony Leszek Ojrzyński.

Łukasz Teodorczyk trafił do kadry Fornalika!

Łukasz Teodorczyk, który strzelił dwie ładne bramki dla Polonii Warszawa w meczu z Koroną Kielce dostał powołanie do reprezentacji Polski na mecz z Urugwajem (14.11 o godz. 20:45 w Gdańsku). czytaj więcej

- Wszyscy widzimy, co Teo potrafi zrobić z piłką. To wielki talent, musimy trzymać za niego kciuki. Razem z Arkadiuszem Milikiem może dać wiele naszej piłce w przyszłości - przyznał Ojrzyński, który w przeszłości pracował w sztabie szkoleniowym Polonii.

Spotkanie towarzyskie z Urugwajem odbędzie się w środę 14 listopada o godz. 20.45 w Gdańsku.

We wtorek selekcjoner Fornalik uzupełnił skład kadry o siedmiu zawodników z polskiej ligi. Oprócz Teodorczyka, szansę otrzymali: jego kolega klubowy Paweł Wszołek, Łukasz Trałka (Lech Poznań), Artur Jędrzejczyk, Jakub Wawrzyniak (obaj Legia Warszawa), Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin) i Arkadiusz Milik (Górnik Zabrze).

Artykuł pochodzi z kategorii: Reprezentacja