Krzynówek chce Brazylię, Franek Argentynę, a ty?

Każdy prawdziwy kibic reprezentacji Polski, na pewno w myślach typuje skład grupy na mistrzostwa świata, jaka dziś zostanie rozlosowana w Lipsku. Jedni chcą atrakcyjnych rywali (Brazylia, Argentyna) inni bezpiecznych (Meksyk, Ekwador).

Po meczu reprezentacji Polski z Ekwadorem w Barcelonie zapytałem kadrowiczów, jakie oni mają typy. Niektórzy z nich wręcz żądają od losu konfrontacji z silnymi zespołami, przy których można się pokazać z jak najlepsze strony.

Reklama

Oto typy podopiecznych Pawła Janasa, na piątkowe losowanie:

Jacek Krzynówek - Chciałbym zagrać z Brazylią, bo u mnie w klubie jest dwóch Brazylijczyków i mógłbym przeciwko nim wystąpić na boisku. Nie mam jednak zdecydowanego faworyta, z którym chcielibyśmy grać.

Tomasz Kłos:- Nie chciałbym trafić na Brazylię, czy na Argentynę. A na kogo? Trudno powiedzieć, kogo przydzieli nam los z tym zagramy. Wolę nie zastanawiać się nad tym kogo wylosujemy, ale wiadomo, że chciałbym taką grupę, w której będzie można powalczyć o awans.

Jacek Bąk: Na pewno nie chciałbym trafić na mocne zespoły (Brazylia, Argentyna), ale tam już nie ma słabych. Czekamy na losowanie oraz liczymy, że los się do nas uśmiechnie i podaruje nam dobra grupę.

Tomasz Frankowski: - Chciałbym wylosować Brazylię lub Argentynę, a na pewno na którąś z tych drużyn musimy trafić. Może jeszcze chciałbym Ekwador, z którym dobrze zagraliśmy w Barcelonie.

Jerzy Dudek: Na pewno nie chcę grać z drużynami które uznawane są za faworytów, Brazylią, Argentyną, Holandią, czy Anglią. Musimy przygotowywać się na każdego przeciwnika, ale bez zbytecznej paniki.

A jakie są wasze typy? Ciekawi jesteśmy, czy chcecie grupę atrakcyjną, ale mocną, czy może słabszą z większymi szansami na awans do 1/8 finału.

Pozwolę sobie podać moje typy, a na wasze czekamy w komentarzach.

1. Francja
2. Ghana
3. Polska
4. Trinidad i Tobago
Andrzej Łukaszewicz, Lipsk

Losowanie MŚ NA ŻYWO w specjalnym serwisie INTERIA.PL

Dowiedz się więcej na temat: Ekwador | Brazylia | Argentyna | losowanie | franek | krzynówek

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje