Cantoro nie zagra w kadrze Janasa?

Decyzja Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej zakazująca gry Christophowi Dabrowskiemu w reprezentacji Polski dotyka także Mauro Cantoro.

Jak informuje "Rzeczpospolita" według najnowszej interpretacji przepisów FIFA o zmianie obywatelstwa zawodnik, który reprezentował dany kraj w oficjalnych rozgrywkach w jakiejkolwiek kategorii wiekowej, nie może wystąpić w barwach innej reprezentacji.

Reklama

W ten sposób szansę gry w polskiej kadrze traci również Mauro Cantoro, którym zainteresowany był selekcjoner Paweł Janas. Pomocnik Wisły Kraków reprezentował bowiem Argentynę na mistrzostwach świata do lat 17.

- Jeśli to prawda, to kończymy temat gry Cantoro w biało-czerwonej koszulce - mówi prezes PZPN Michał Listkiewicz. - Nawet jeśli dostanie polski paszport, nie będzie sensu wysyłać mu powołania.

************************

Zdaniem INTERIA.PL

Czyż nieznajomość przepisów FIFA przez prezesa PZPN nikogo nie dziwi? Jesteśmy przekonani, że to prezes związku powinien być osobą, która najlepiej zna przepisy i nowe regulacje Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej. Niestety tak nie jest i co chwilę dowiadujemy się z FIFA o jakichś nowych uchwałach, o których w Polsce nikt wcześniej nie słyszał. Czy to możliwe, aby w epoce telefonów komórkowych, faksów i Internetu przesyłanie wiadomości trwało kilka miesięcy? A może nikt w PZPN nie interesuje się zmianami w piłkarskich przepisach?

Dowiedz się więcej na temat: Mauro | FIFA | PZPN

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama