Rio de Janeiro 2016

Rio de Janeiro. Program turnieju olimpijskiego szczypiornistów

Polscy piłkarze ręczni po raz piąty w historii wystąpili na igrzyskach olimpijskich. "Biało-czerwoni" w meczu o brązowy medal przegrali z Niemcami 25-31. Złoty medal wywalczyli Duńczycy. Zobacz wyniki turnieju piłkarzy ręcznych.

Rio 2016 - tabele piłkarzy ręcznych - grupa B

Lp.zespółmeczezw.
rem.por.bramkipkt.
1.Niemcy5401153-1418
2.Słowenia5401137-1268
3.Brazylia5212141-1505
4.Polska5203139-1404
5.Egipt5113129-1433
6.Szwecja5104132-1312

Rio 2016 - tabele piłkarzy ręcznych - grupa A

Lp.zespółpkt.
1.Chorwacja8
2.Francja8
3.Dania6
4.Katar5
Zobacz pełną tabelę

Polacy trafili do grupy B turnieju olimpijskiego i zagrali kolejno z Brazylią, Niemcami, Egiptem, Szwecją oraz Słowenią.

W ćwierćfinale "Biało-czerwoni" pokonali Chorwację 30-27, a w półfinale przegrali po dogrywce z Danią 28-29.

Reklama

W meczu o brązowy medal podopieczni Tałanta Dujszebajewa przegrali z aktualnymi mistrzami Europy Niemcami 25-31.

"Biało-czerwoni" mają w dorobku jeden medal olimpijski - brązowy w Montrealu (1976).

Terminarz turnieju olimpijskiego piłkarzy ręcznych (czas polski):

7 sierpnia (niedziela)

Grupa A:

Francja - Tunezja 25-23 (16-11)

Dania - Argentyna 25-19 (10-10)

Chorwacja - Katar 23-30 (8-15)

Grupa B:

Polska - Brazylia 32-34 (13-16)

Słowenia - Egipt  27-26 (15-15)

Niemcy - Szwecja  32-29 (18-15)

9 sierpnia (wtorek)

Grupa A:

Katar - Francja 20-35 (13-16)

Tunezja - Dania 23-31 (10-16)

Argentyna - Chorwacja 26-27 (15-14)

Grupa B:

Niemcy - Polska 32-29 (16-14)

Egipt - Szwecja 26-25 (12-13)

Argentyna - Chorwacja 26-27 (15-14)

11 sierpnia (czwartek)

Grupa A

Tunezja - Katar 25-25 (11-12)

Dania - Chorwacja 24-27 (12-15)

Francja - Argentyna 31-24 (17-12)

Grupa B

Polska - Egipt 33-25 (16-10)

Brazylia - Niemcy 33-30 (17-15)

Słowenia - Szwecja 29-24 (14-13)

13 sierpnia (sobota)

Grupa A

Chorwacja - Francja 29-28 (14-12)

Dania - Katar 26-25 (14-14)

Argentyna - Tunezja 23-21 (14-10)

Grupa B

Słowenia - Niemcy 25-28 (12-11)

Egipt - Brazylia 27-27 (13-15)

Szwecja - Polska 24-25 (13-12)

15 sierpnia (poniedziałek)

Grupa A

Francja - Dania 33-30 (17-16)

Chorwacja - Tunezja 41-26 (25-10)

Katar - Argentyna 22-18 (12-9)

Grupa B

Polska - Słowenia 20-25 (13-13)

Niemcy - Egipt 31-25 (15-12)

Szwecja - Brazylia 30-19 (16-10)

17 sierpnia (środa)

ćwierćfinały

Brazylia - Francja 27-34 (16-16)

Niemcy - Katar 34-22 (16-12)

Dania - Słowenia 37-30 (16-13)

Chorwacja - Polska 27-30 (14-18)

19 sierpnia (piątek)

półfinały

Francja - Niemcy 29-28 (16-13)

Polska - Dania po dogrywce 28-29 (15-16, 25-25)

21 sierpnia (niedziela)  

O 3. miejsce: Niemcy - Polska 31-25 (17-13)

Finał: Francja - Dania 26-28 (14-16)

Najlepsze tematy