Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Wszystkie medale, dzień po dniu

Oto wszyscy medaliści igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

niedziela, 21 sierpnia

Koszykówka mężczyzn:

złoty - USA

srebrny - Serbia

brązowy - Hiszpania

Reklama

Boks, kat. +91 kg (mężczyźni):

złoty   - Tony Yoka (Francja)

srebrny - Joe Joyce (W. Brytania)

brązowy - Filip Hrgovic (Chorwacja)

brązowy - Iwan Dyczko (Kazachstan)

Zapasy w stylu wolnym, kat. 97 kg (mężczyźni):

złoty    - Kyle Snyder (USA)

srebrny  - Czetag Gazjumow (Azerbejdżan)

brązowy  - Albert Saritow (Rumunia)

brązowy - Magomed Ibragimow (Uzbekistan)

Boks, kat. 64 kg (mężczyźni):

złoty   - Fazliddin Gaibnazarow (Uzbekistan)

srebrny - Collazo Sotomayor (Azerbejdżan)

brązowy - Artem Harutyunyan (Niemcy)

brązowy - Witalij Dunajcew (Rosja)

Piłka ręczna (mężczyźni):

złoty - Dania

srebrny - Francja

brązowy - Niemcy

Siatkówka (mężczyźni):

złoty - Brazylia

srebrny - Włochy

brązowy - USA

Boks, kat. 52 kg (mężczyźni):

złoty   - Szachobidin Zojrow (Uzbekistan)

srebrny - Misza Alojan (Rosja)

brązowy - Jianguan Hu (Chiny)

brązowy - Yoel Segundo Finol (Wenezuela)

Zapasy w stylu wolnym kat. 65 kg (mężczyźni):

złoty    - Sosłan Ramonow (Rosja)

srebrny  - Togrul Asgarow (Azerbejdżan)

brązowy  - Ichtior Nawruzow (Uzbekistan)

brązowy - Frank Chamizo Marquez (Włochy)

Boks, kat. 75 kg (kobiety):

złoty   - Claressa Shields (USA)

srebrny - Nouchka Fontijn (Holandia)

brązowy - Dariga Szakimowa (Kazachstan)

brązowy - Li Qian (Chiny)

Kolarstwo górskie (mężczyźni):

złoty - Nino Schurter (Szwajcaria)

srebrny - Jaroslav Kulhavy (Czechy)

brązowy - Carlos Coloma Nicolas (Hiszpania)

Lekkoatletyka, maraton (mężczyźni):

złoty   - Eliud Kipchoge (Kenia)

srebrny - Feyisa Lilesa (Etiopia)

brązowy - Galen Rupp (USA)

Gimnastyka artystyczna, wielobój drużynowy:

złoty   - Rosja

srebrny - Hiszpania

brązowy - Bułgaria

sobota, 20 sierpnia

Taekwondo w kategorii +80 kg:

złoty   - Radik Isajew (Azerbejdżan)

srebrny - Issifou Abdoulrazak Alfaga (Niger) 

brązowy - Maicon Siqueira (Brazylia)

        - Cha Dongmin (Korea Płd.)


Taekwondo w kategorii +67 kg kobiet:

złoty   - Zheng Shuyin (Chiny)

srebrny - Maria Espinoza (Meksyk)

brązowy - Bianca Walkden (W. Brytania) i Jackie Galloway (USA)



Turniej siatkówki halowej kobiet:

złoto - Chiny

srebro - Serbia

brąz - USA

4x400 m mężczyzn:

złoto - USA - 2:57.30

srebro - Jamajka - 2:58.16

brąz - Bahama 2:58.49


Rzut oszczepem:

1. Thomas Rohler (Niemcy) - 90.30 m

2. Julios Yego (Kenia) - 88. 24

3. Keshorn Walcott (Trynidad i Tobago) - 85.38


4x400 m kobiet:

złoto - USA 3:19.06

srebro - Jamajka - 3:20.34

brąz - Wielka Brytania - 3:25.88

Medaliści biegu na 5000 m:

złoty - Mohamed Farah (W. Brytania)     13.03,30

srebrny - Paul Kipkemoi Chelimo (USA)    13:03.90

brąz - Hagos Gebrhiwet (Etiopia)       13.04,35



Medalistki skoku wzwyż:

złoty   - Ruth Beitia (Hiszpania)

srebrny - Mirela Demirewa (Bułgaria)

brązowy - Blanka Vlasic (Chorwacja)

Bieg na 800 m kobiet:

złoto - Caster Semenya (RPA) - 1.55,28.

srebro - Francine Niyonsaba (Burundi) - 1.56,49

brąz - Margaret Nyairera Wambui (Kenia)- 1.56,89

Bieg na 1500 mężczyzn

złoto - Matthew Centrowitz (USA) - 3:50.00 min

srebro - Taoufik Makloufi (Algieria) - 3:50.11

brąz - Nicholas Willis (Nowa Zelandia) - 3:50.24


Piłka nożna (mężczyźni):

złoty - Brazylia

srebrny - Niemcy

brązowy - Nigeria

Piłka wodna (mężczyźni):

złoty - Serbia

srebrny - Chorwacja

brązowy - Włochy

Zapasy, kat. 125 kg (mężczyźni):

złoty - Taha Akgul (Turcja)

srebrny - Komeil Nemat Ghasemi (Iran)

brązowy - Geno Petriaszwili (Gruzja)

brązowy - Ibrahim Saidau (Białoruś)

Pięciobój nowoczesny (mężczyźni):

złoty   - Aleksandr Lesun (Rosja)

srebrny - Pawlo Tymoszczenko (Ukraina)

brązowy - Ismael Marcelo Hernandez Uscanga (Meksyk)

Pływanie, skoki do wody z wieży 10 m (mężczyźni):

złoty    - Aisen Chen (Chiny)

srebrny  - German Sanchez (Meksyk)

brązowy  - David Boudia (USA)

Gimnastyka artystyczna, wielobój:

złoty   - Margarita Mamun (Rosja)

srebrny - Jana Kudriawcewa (Rosja)

brązowy - Żanna Ricatdinowa (Ukraina)

Zapasy, kat. 86 kg (mężczyźni)

złoty    - Abdulraszid Sadułajew (Rosja)

srebrny  - Selim Yasar (Turcja)

brązowy  - J'Den Cox (USA), Szarif Szarifow (Azerbejdżan)

Koszykówka (kobiety):

złoty   - USA

srebrny - Hiszpania

brązowy - Serbia

Piłka ręczna (kobiety):

złoty   - Rosja

srebrny - Francja

brązowy - Norwegia

Boks, kat. 75 kg (mężczyźni):

złoty   - Arlen Lopez Cardona (Kuba)

srebrny - Bektemir Melikuzijew (Uzbekistan)

brązowy - Kamran Szachzuwarli (Azerbejdżan)

brązowy - Misael Uziel Rodriguez (Meksyk)

Boks, kat. 56 kg (mężczyźni):

złoty   - Robeisy Eloy Ramirez Carrazana (Kuba)

srebrny - Shakur Stevenson (USA)

brązowy - Murodjon Achmadalijew (Uzbekistan)

brązowy - Władimir Nikitin (Rosja)

Boks, kat. 51 kg (kobiety)

złoty   - Nicola Adams (W. Brytania)

srebrny - Sarah Ourahmoune (Francja)

brązowy - Ren Cancan (Chiny), Ingrit Lorena Valencia Victoria (Kolumbia)

Kolarstwo górskie (kobiety):

złoty - Jenny Rissveds (Szwecja)

srebrny - Maja Włoszczowska (Polska)

brązowy - Catharine Pendrel (Kanada)

Golf (kobiety):

złoty   - Inbee Park (Korea Południowa)

srebrny - Lydia Ko (Nowa Zelandia)

brązowy - Shanshan Feng (Chiny)

Triathlon (kobiety):

złoty - Gwen Jorgensen (USA)        

srebrny - Nicola Spirig (Szwajcaria)  

brązowy - Vicky Holland (Wielka Brytania)

Badminton (kobiety)

złoty   - Chen Long (Chiny)

srebrny - Lee Chong Wei (Malezja)

brązowy - Viktor Axelsen (Dania)

Kajakarstwo, K4 1000 m (mężczyźni)

złoty   - Niemcy

srebrny - Słowacja

brązowy - Czechy

Kajakarstwo, K4 500 m (kobiety)

złoty   - Węgry

srebrny - Niemcy

brązowy - Białoruś

Kajakarstwo, C2 1000 m (mężczyźni)

złoty   - Sebastian Brendel, Jan Vandrey (Niemcy)

srebrny - Erlon Souza, Isaquias Queiroz Dos Santos (Brazylia)

brązowy - Dmytro Janczuk, Taras Miszczuk (Ukraina)

Kajakarstwo, K1 200 metrów (mężczyźni):

złoty   - Liam Heath (W. Brytania)  

srebrny - Maxime Beaumont (Francja)

brązowy - Saul Craviotto Rivero (Hiszpania)

        - Ronald Rauhe (Niemcy)

piątek, 19 sierpnia

Taekwondo, kat. 67 kg (kobiety)

złoty   - Oh Hye-Ri (Korea Południowa)

srebrny - Haby Niare (Francja)

brązowy - Nur Tatar (Turcja)

        - Ruth Gbagbi (Wybrzeże Kości Słoniowej)

Sztafeta 4x400 m (mężczyźni)

złoty   - Jamajka (Asafa Powell, Yohan Blake, Nickel Ashmeade, Usain Bolt)

srebrny - Japonia  (Ryota Yamagata, Shota Iizuka, Yoshihide Kiryu, Aska)

brązowy - Kanada  (Akeem Haynes, Aaron Brown, Brendon Rodney, Andre De Grasse)

Taekwondo, kat. 80 kg (mężczyźni)

złoty   - Cheikh Sallah Cisse (Wybrzeże Kości Słoniowej)

srebrny - Lutalo Muhammad (Wielka Brytania)

brązowy - Milad Beigi Harchegani (Azerbejdżan)

        - Oussama Oueslati (Tunezja)

Sztafeta 4x100 m (kobiety)

złoty   - USA (Tianna Bartoletta, Allyson Felix, English Gardner, Tori Bowie)

srebrny - Jamajka  (Christania Williams, Elaine Thompson, Veronica Campbell-Brown, Shelly-Ann Fraser-Pryce) 

brązowy - Wielka Brytania  (Asha Philip, Desiree Henry, Dina Asher-Smith, Darryl Neita)

Skok o tyczce (kobiety)

złoty   - Ekaterini Stefanidi (Grecja)

srebrny - Sandi Morris (USA)

brązowy - Eliza McCartney (Nowa Zelandia)    

Rzut młotem (mężczyźni)

złoty   - Dilszod Nazarow (Tadżykistan)

srebrny - Iwan Tichon (Białoruś)

brązowy - Wojciech Nowicki (Polska)

Bieg na 5000 m (kobiety)

złoty   - Vivian Jepkemoi Cheruiyot (Kenia)

srebrny - Hellen Onsando Obiri (Kenia)

brązowy - Almaz Ayana (Etiopia)

Piłka nożna kobiet: 

złoty   - Niemcy

srebrny - Szwecja

brązowy - Kanada


Zapasy w stylu wolnym, 74 kg (mężczyźni)

złoty   - Hassan Yazdanicharati (Iran) 

srebrny - Aniuar Giedujew (Rosja)

brązowy - Jabrayil Hasanow (Azerbejdżan), Soener Demirtas (Turcja)

Hokej na trawie (kobiety)

złoty   - Wielka Brytania

srebrny - Holandia

brązowy - Niemcy

Zapasy w stylu wolnym, 57 kg (mężczyźni)

złoty   - Władimer Chinczegaszwili (Gruzja)

srebrny - Rei Higuchi (Japonia)

brązowy - Hassan Sabzali Rahimi (Iran) i Hadżi Alijew (Azerbejdżan)

Pięciobój nowoczesny kobiet

Chloe Esposito (Australia) - złoto

Elodie Clouvel (Francja) - srebro 

Oktawia Nowacka (Polska) - brąz

Chód, 50 km (mężczyźni)

złoty   - Matej Toth (Słowacja)

srebrny - Jared Tallent (Australia)

brązowy - Hirooki Arai (Japonia) 

Piłka wodna (kobiety):

złoty   - USA

srebrny - Włochy

brązowy - Rosja

Boks - kategoria 60 kg (kobiety):

złoty    - Estelle Mossely (Francja)

srebrny  - Junhua Yin (Chiny)

brązowe  - Anastazja Bieliakowa (Rosja) i Mira Potkonen (Finlandia)

Chód, 20 km (kobiety)

złoty   - Hong Liu (Chiny)

srebrny - Maria Guadalupe Gonzalez (Meksyk)

brązowy - Xiuzhi Lu (Chiny) 

Kolarstwo - wyścig BMX (mężczyźni):

złoty   - Connor Fields (USA)

srebrny - Jelle van Gorkom (Holandia)

brązowy - Carlos Alberto Ramirez Yepes (Kolumbia)

Indywidualny konkurs skoków przez przeszkody (mężczyźni):

złoty   - Nick Skelton (W.Brytania/Big Star)

srebrny - Peder Fredricson (Szwecja/All In)

brązowy - Eric Lamaze (Kanada/Fine Ladys)

Kolarstwo - wyścig BMX (kobiety):

złoty   - Mariana Pajon (Kolumbia)

srebrny - Alise Post (USA)

brązowy - Stefany Hernandez (Wenezuela)

Badminton - gra podwójna (mężczyźni):

złoty   - Fu Haifeng, Zhang Nan (Chiny)

srebrny - Goh Wie Shem, Wee Kiong Tan (Malezja)

brązowy - Andrew Ellis, Chris Langridge (Wielka Brytania)

Pływanie synchroniczne - drużynowo (kobiety):

złoty    - Rosja

srebrny  - Chiny

brązowy  - Japonia

Badminton - gra pojedyncza (kobiety):

złoty   - Carolina Marin (Hiszpania)

srebrny - Sindhu Pusarla V. (Indie)

brązowy - Nozomi Okuhara (Japonia)

Lekkoatletyka - chód na 50 km (mężczyźni):

złoty - Matej Toth (Słowacja)

srebrny - Jared Tallent (Australia)

brązowy - Hirooki Arai (Japonia)

czwartek, 18 sierpnia

Siatkówka plażowa (mężczyźni):

złoty   - Alison Cerutti, Bruno Oscar Schmidt (Brazylia)

srebrny - Paolo Nicolai, Daniele Lupo (Włochy)

brązowy - Alexander Brouwer, Robert Meeuwsen (Holandia)

Taekwondo 68 kg (mężczyźni)

złoty   - Ahmad Abughaush (Jordania)

srebrny - Aleksiej Denisenko (Rosja)

brązowy - Lee Dae-hoon (Korea Płd.)

brązowy - Joel Gonzalez Bonilla (Hiszpania)

Taekwondo, 57 kg (kobiety)

złoty   - Jade Jones (W. Brytania)

srebrny - Eva Calvo Gomez (Hiszpania)

brązowy - Hedaya Wahba (Egipt)

        - Kimia Alizadeh Zenoorin (Iran)

Lekkoatletyka, 200 m (mężczyźni)

złoty   - Usain Bolt (Jamajka)

srebrny - Andre De Grasse (Kanada)

brązowy - Christophe Lemaitre (Francja)

Lekkoatletyka, 400 m ppł (kobiety)

złoty   - Dalilah Muhammad (USA)

srebrny - Sara Slott Petersen (Dania)

brązowy - Ashley Spencer (USA)

Dziesięciobój (mężczyźni)

złoty   - Ashton Eaton (USA)

srebrny - Kevin Mayer (Francja)

brązowy - Damian Warner (Kanada) 

Lekkoatletyka, rzut oszczepem (kobiety)

złoty   - Sara Kolak (Chorwacja)

srebrny - Sunette Viljoen (RPA)

brązowy - Barbora Spotakova (Czechy)

Lekkoatletyka, pchnięcie kulą (mężczyźni)

złoty   - Ryan Crouser (USA)

srebrny - Joe Kovacs (USA)

brązowy - Tomas Walsh (Nowa Zelandia)

Zapasy, 75 kg (kobiety)

złoty   - Erica Wiebe (Kanada)

srebrny - Guzel Maniurowa (Kazachstan)

brązowy - Fengliu Zhang (Chiny)

        - Jekatierina Bukina (Rosja)

Zapasy, 63 kg (kobiety)

złoty   - Risako Kawai (Japonia)

srebrny - Maryja Mamaszuk (Białoruś)

brązowy - Monika Michalik (Polska)

        - Jekaterina Łarionowa (Kazachstan) 

Hokej na trawie (mężczyźni)

złoty   - Argentyna

srebrny - Belgia

brązowy - Niemcy

Zapasy, 53 kg (kobiety)

złoty   - Helen Maroulis (USA)

srebrny - Saori Yoshida (Japonia)

brązowy - Sofia Mattsson (Szwecja)

        - Natalia Siniszin (Azerbejdżan)


Pływanie, skoki do wody z wieży 10 m (kobiety):

złoty    - Ren Qian (Chiny)

srebrny  - Si Yajie (Chiny)

brązowy  - Meaghan Benfeito (Kanada)

Żeglarstwo, klasa 49er (kobiety):

złoty   - Martine Grael, Kahena Kunze (Brazylia)

srebrny - Alex Maloney, Molly Meech (Nowa Zelandia)

brązowy - Jena Hansen, Katja Steen Salskov-Iversen

Boks kategoria 81 kg (mężczyźni):

złoty   - Julio Cesar La Cruz (Kuba)

srebrny - Adilbek Nijazymbetow (Kazachstan)

brązowe - Mathieu Bauderlique (Francja)

brązowe - Joshua Bouatsi (W. Brytania)

Żeglarstwo, klasa 49-er (mężczyźni):

złoty   - Peter Burling, Blair Tuke (Nowa Zelandia)

srebrny - Nathan Outteridge, Iain Jensen (Australia)

brązowy - Erik Heil, Thomas Ploessel (Niemcy)

Żeglarstwo, klasa 470 (mężczyźni):

złoty   - Sime Fantela, Igor Marenić (Chorwacja)

srebrny - Mathew Belcher, William Ryan (Australia)       

brązowy - Panagiotis Mantis, Pavlos Kagialis (Grecja)

Badminton, gra podwójna (kobiety):

złoty   - Misaki Matsutomo, Ayaka Takahashi (Japonia)

srebrny - Christinna Pedersen, Kamilla Rytter Juhl (Dania)

brązowy - Jung Kyung-Eun, Shin Seung-Chan (Korea Południowa)

Żeglarstwo, klasa 470 (kobiety):

złoty   - Hannah Mills, Saskia Clark (Wielka Brytania)

srebrny - Jo Alleh, Olivia Powrie (Nowa Zelandia)

brązowy - Helene Defrance, Camille Lecointre (Francja)

Triathlon (mężczyźni):

złoty   - Alistair Brownlee (Wielka Brytania)

srebrny - Jonathan Brownlee (Wielka Brytania)

brązowy - Henri Schoeman (RPA)

Lekkoatletyka, 400 m ppł (mężczyźni):

złoty   - Kerron Clement (USA)

srebrny - Boniface Mucheru (Kenia)

brązowy - Yasmani Copello (Turcja)

Kajakarstwo - K2 mężczyzn na 1000 m

złoto - Max Rendschmidt, Marcus Gross (Niemcy)      3.10,781

srebro  - Marko Tomicevic, Milenko Zoric (Serbia)     3.10,969

brąz - Ken Wallace, Lachlan Tame (Australia)       3.12,593

Kajakarstwo - C1 mężczyzn na 200 m

złoty   - Jurij Czeban (Ukraina)

srebrny - Walentin Demianienko (Azerbejdżan)

brązowy - Isaquias Queiroz Dos Santos (Brazylia)

Kajakarstwo, K2 na 200 m (mężczyźni):

złoty   - Saul Craviotto, Cristian Toro (Hiszpania)

srebrny - Liam Heath, Jon Schofield (Wielka Brytania)            

brązowy - Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas (Litwa)

Kajakarstwo- K1 na 500 m (kobiety):

złoty   - Danusia Kozak (Węgry)

srebrny - Emma Jorgensen (Dania)             

brązowy - Lisa Carrington (Nowa Zelandia)

środa, 17 sierpnia

Siatkówka plażowa - kobiety:

złoty   - Laura Ludwig, Kira Walkenhorst (Niemcy)

srebrny - Agatha Bednarczuk, Barbara Seixas de Freitas (Brazylia)

brązowy - Kerri Walsh Jennings, April Ross (USA)

Taekwondo, kategoria 58 kg (mężczyźni):

złoty   - Shuai Zhao (Chiny)

srebrny - Tawin Hanprab (Tajlandia)

brązowy - Kim Tae-hun (Korea Płd.)

        - Luisito Pie (Dominikana)

Tenis stołowy, drużynowo (mężczyźni):

złoty   - Chiny (Ma Long, Zhang Jike, Xu Xin)

srebrny - Japonia (Jun Mizutani, Koki Niwa, Maharu Yoshimura)

brązowy - Niemcy (Timo Boll, Dimitrij Ovtcharov, Bastian Steger)

Bieg na 100 metrów przez płotki (kobiety):

złoty - Brianna Rollins (USA)

srebrny - Nia Ali (USA)

brązowy - Kristi Castlin (USA)

Bieg na 200 metrów (kobiety):

złoty   - Elaine Thompson (Jamajka)

srebrny - Dafne Schippers (Holandia)

brązowy - Tori Bowie (USA)

Skok w dal (kobiety):

złoty - Tianna Bartoletta (USA)

srebrny - Brittney Reese (USA)

brązowy - Ivana Spanovic (Serbia)

Taekwondo, kategoria 49 kg (kobiety):

złoty   - Kim So-Hui (Korea Płd.)

srebrny - Tijana Bogdanovic (Serbia)

brązowy - Patimat Abakarowa (Azerbejdżan)

        - Panipak Wongphatthanakit (Tajlandia)

Zapasy, kategoria 69 kg (kobiety):

złoty   - Sara Dosho (Japonia)

srebrny - Natalia Worobiewa (Rosja)

brązowy - Elmira Syzdykowa (Kazachstan)

        - Anna Jenny Fransson (Szwecja)

Zapasy, kategoria 58 kg (kobiety):

złoty   - Kaori Icho (Japonia)

srebrny - Walerija Żołobowa (Rosja)

brązowy - Sakshi Malik (Indie)

        - Marwa Amri (Tunezja)

Zapasy, kategoria 48 kg (kobiety):

złoty   - Eri Tosaka (Japonia)

srebrny - Maria Stadnyk (Azerbejdżan)

brązowy - Eliza Atanasowa Jankowa (Bułgaria)

brązowy - Yanan Sun (Chiny)

Boks, kategoria 69 kg (mężczyźni):

złoty   - Danijar Jeleusinow (Kazachstan)

srebrny - Szachram Gijasow (Uzbekistan)

brązowe - Souleymane Cissokho (Francja) i Mohammed Rabii (Maroko)

Badminton, gra mieszana

złoty   - Liliyana Natsir, Tontowi Ahmad (Indonezja)

srebrny - Liu Ying Goh, Peng Soon Chan (Malezja)

brązowy - Zhao Yunlei, Zhang Nan (Chiny)

Lekkoatletyka, bieg na 3000 m z przeszkodami (mężczyźni):

złoty   - Conseslus Kipruto (Kenia)

srebrny - Evan Jager (USA)

brązowy - Mahiedine Mekhissi-Benabbad (Francja)

Jeździectwo, drużynowy konkurs w skokach przez przeszkody:

złoty   - Francja

srebrny - USA

brązowy - Niemcy

wtorek, 16 sierpnia

Bieg na 110 metrów przez płotki (mężczyźni):

złoty   - Omar McLeod (Jamajka) 

srebrny - Orlando Ortega (Hiszpania)

brązowy - Dimitri Bascou (Francja)  

Bieg na 1500 metrów (kobiety):

złoty   - Faith Kipyegon (Kenia)

srebrny - Genzebe Dibaba (Etiopia)

brązowy - Jennifer Simpson (USA)

Skok wzwyż (mężczyźni):

złoty   - Derek Drouin (Kanada)

srebrny - Mutaz Essa Barshim (Katar)

brązowy - Bohdan Bondarenko (Ukraina)

Tenis stołowy, drużynowo (kobiety):

złoty   - Chiny (Ding Ning, Liu Shiwen, Li Xiaoxia)

srebrny - Niemcy (Han Ying, Shan Xiaona, Petrissa Solja)

brązowy - Japonia (Ai Fukuhara, Kasumi Ishikawa, Mima Ito)

Podnoszenie ciężarów, kat. +105 kg (mężczyźni):

złoty   - Łasza Tałachadze (Gruzja)

srebrny - Gor Minasjan (Armenia)

brązowy - Irakli Turmanidze (Gruzja)

Boks, kategoria 60 kg (mężczyźni):

złoty   - Robson Conceicao (Brazylia)

srebrny - Sofiane Oumiha (Francja)

brązowe - Jorge Lazaro Alvarez (Kuba) i Otgondalai Dorjnyambuu (Mongolia)

Skoki z trampoliny 3m (mężczyźni):

złoty   - Cao Yuan (Chiny)

srebrny - Jack Laugher (Wielka Brytania)

brązowy - Patrick Hausding (Niemcy)

Kolarstwo torowe, keirin (mężczyźni):

złoty   - Jason Kenny (Wielka Brytania)

srebrny - Matthijs Buchli (Holandia)

brązowy - Azizulhasni Awang (Malezja)

Zapasy, st. klasyczny kat. 98 kg (mężczyźni):

złoty   - Artur Aleksanjan (Armenia)

srebrny - Yasmany Daniel Lugo Cabrera (Kuba)

brązowy - Ghasem Gholamreza Rezaei (Iran)

        - Cenk Ildem (Turcja)

Kolarstwo torowe, sprint (kobiety):

złoty   - Kristina Vogel (Niemcy)

srebrny - Rebecca James (Wielka Brytania)

brązowy - Katy Marchant (Wielka Brytania)

Zapasy, kategoria 66 kg (mężczyźni):

złoty   - Davor Stefanek (Serbia)

srebrny - Migran Arutjunjan (Armenia)

brązowy - Szmagi Bolkwadze (Gruzja)

        - Rasul Czunajew (Azerbejdżan)

Gimnastyka sportowa, drążek (mężczyźni)

złoty   - Fabian Hambuechen (Niemcy) 

srebrny - Danell Leyva (USA)      

brązowy - Nile Wilson (Wielka Brytania)

Żeglarstwo, klasa Finn (mężczyźni)

złoty   - Giles Scott (W. Brytania)

srebrny - Vasilij Zbogar (Słowenia)

brązowy - Caleb Paine (USA)

Pływanie synchroniczne (kobiety)

złoty   - Natalia Iszczenko, Swietłana Romaszina (Rosja)

srebrny - Huang Xuechen, Sun Wenyan (Chiny)

brązowy - Yukiko Inui, Risako Mitsui (Japonia)

Gimnastyka sportowa, ćwiczenia wolne (kobiety)

złoty   - Simone Biles (USA) 

srebrny - Alexandra Raisman (USA)      

brązowy - Amy Tinkler (Wielka Brytania)

Żeglarstwo, klasa Nacra 17 (mężczyźni)

złoty   - Santiago Lange, Cecilia Carranza Saroli (Argentyna)

srebrny - Jason Waterhouse, Lisa Darmanin (Australia)

brązowy - Thomas Zajac, Tanja Frank (Austria)

Gimnastyka sportowa, poręcze (mężczyźni)

złoty   - Ołeh Werniajew (Ukraina) 

srebrny - Danell Leyva (USA)      

brązowy - Dawid Bieljawski (Rosja) 

Żeglarstwo, klasa laser (mężczyźni)

złoty   - Tom Burton (Australia)

srebrny - Tonci Stipanovic (Chorwacja)

brązowy - Sam Meech (Nowa Zelandia)

Żeglarstwo, klasa laser radial (kobiety)

złoty   - Marit Bouwmeester (Holandia)

srebrny - Annalise Murphy (Irlandia)

brązowy - Anne-Marie Rindom (Dania)

Rzut dyskiem (kobiety)

złoty   - Sandra Perkovic (Chorwacja)

srebrny - Melina Robert-Michon (Francja)

brązowy - Denia Caballero (Kuba)

Trójskok (mężczyźni)

złoty - Christian Taylor (USA)   

srebrny - Will Claye (USA)         

brązowy - Dong Bin (Chiny) 

Pływanie, 10 km (mężczyźni)

złoty   - Ferry Weertman (Holandia)        

srebrny - Spyridon Gianniotis (Grecja)        

brązowy - Marc-Antoine Olivier (Francja)

Kajakarstwo, C1 1000 m (mężczyźni)

złoty   - Sebastian Brendel (Niemcy)

srebrny - Isaquias Queiroz Dos Santos (Brazylia)

brązowy - Ilia Sztokałow (Rosja)

Kajakarstwo, K1 1000 m (mężczyźni)

złoty   - Adam Van Koeverden (Kanada)  

srebrny - Balint Kopasz (Węgry)     

brązowy - Artuur Peters (Belgia)

Kajakarstwo, K1 200 m (kobiety)

złoty   - Lisa Carrington (Nowa Zelandia)     

srebrny - Marta Walczykiewicz (Polska)

brązowy - Inna Osypienko-Radomska (Azerbejdżan)

Kajakarstwo, K2 500 m (kobiety)

złoty - Gabriella Szabo, Danuta Kozak (Węgry)       

srebrny - Franziska Weber, Tina Dietze (Niemcy)       

brązowy - Karolina Naja, Beata Mikołajczyk (Polska)


poniedziałek, 15 sierpnia

Skok o tyczce (mężczyźni):

złoty - Thiago Bra Da Silva (Brazylia)

srebrny - Renaud Lavillenie (Francja)

brązowy - Sam Kendricks (USA)

Bieg na 400 metrów (kobiety):

złoty   - Shaunae Miller (Bahamy)

srebrny - Allyson Felix (USA)

brązowy - Shericka Jackson (Jamajka)

Bieg na 800 metrów (mężczyźni):

złoty - David Lekuta Rudisha (Kenia)

srebrny - Taoufik Makhloufi (Algieria)

brązowy - Clayton Murphy (USA)

Podnoszenie ciężarów, kat. 105 kg (mężczyźni):

złoty - Rusłan Nurudinow (Uzbekistan)

srebrny - Simon Martirosjan (Armenia)

brązowy - Aleksandr Zajczikow (Kazachstan)

Boks, kat. 91 kg (mężczyźni):

złoty   - Jewgienij Tiszczenko (Rosja)

srebrny - Wasilij Lewit (Kazachstan)

brązowe - Erislandy Savon (Kuba), Rustam Tułaganow (Uzbekistan)

Zapasy w stylu klasycznym w kategorii 130 kg (mężczyźni):

złoty   - Mijain Lopez Nunez (Kuba)

srebrny - Riza Kayaalp (Turcja)

brązowy - Sabah Szariati (Azerbejdżan)

          - Siergiej Semenow (Rosja)

Kolarstwo torowe - omnium (mężczyźni):

złoty   - Elia Viviani (Włochy)

srebrny - Mark Cavendish (Wielka Brytania)

brązowy - Lasse Norman Hansen (Dania)

Zapasy w stylu klasycznym w kategorii 85 kg (mężczyźni):

złoty   - Dawid Czakwetadze (Rosja)

srebrny - Żan Bieleniuk (Ukraina)

brązowy - Jawid Hamzatau (Białoruś)

           - Denis Kudla (Niemcy)

Gimnastyka - ćwiczenia na równoważni (kobiety):

złoty   - Sanne Wevers (Holandia)      

srebrny - Lauren Hernandez (USA)

brązowy - Simone Biles (USA)

Gimnastyka - skok przez konia (mężczyźni):

złoty - Ri Se Gwang (Korea Północna)      

srebrny - Denis Abliazin (Rosja)

brązowy - Kenzo Shirai (Japonia)

Gimnastyka - ćwiczenia na kółkach (mężczyźni):

złoty   - Eleftherios Petrounias (Grecja)      

srebrny - Arthur Nabarrete Zanetti (Brazylia)

brązowy - Denis Abliazin (Rosja)

Indywidualny konkurs ujeżdżenia:

złoty   - Charlotte Dujardin (Wielka Brytania/koń Valegro)

srebrny - Isabell Werth (Niemcy/Weihegold)

brązowy - Krisitina Broring-Sprehe (Niemcy/Desperados)

Pływanie na 10 km na otwartym akwenie (kobiety):

złoty   - Sharon van Rouwendaal (Holandia)

srebrny - Rachele Bruni (Włochy)

brązowy - Poliana Okimoto (Brazylia)

Lekkoatletyka - rzut młotem (kobiety):

złoty - Anita Włodarczyk (Polska)

srebrny - Wenxiu Zhang (Chiny)

brązowy - Sophie Hitchon (Wielka Brytania)

Lekkoatletyka - 3000 m z przeszkodami (kobiety):

złoty - Ruth Jebet (Bahrajn) 

srebrny - Hyvin Kiyeng Jepkemoi (Kenia)  

brązowy - Emma Coburn (USA)   

niedziela, 14 sierpnia

Lekkoatletyka, trójskok kobiet:

złoty - Caterine Ibarguen (Kolumbia) 

srebrny - Yulimar Rojas (Wenezuela)      

brązowy - Olga Rypakowa (Kazachstan)        

Bieg na 100 metrów (mężczyźni):

złoty - Usain Bolt (Jamajka)

srebrny - Justin Gatlin (USA)

brązowy - Andre De Grasse (Kanada)

Bieg na 400 metrów (mężczyźni):

złoty - Wayde van Niekerk (RPA)

srebrny - Kirani James (Grenada)

brązowy - LaShawn Merritt (USA)

Tenis, gra pojedyncza (mężczyźni):

złoty   - Andy Murray (Wielka Brytania)

srebrny - Juan Martin Del Potro (Argentyna) 

brązowy - Kei Nishikori (Japonia)

Podnoszenie ciężarów, kategoria +75 kg (kobiety):

złoty   - Meng Suping (Chiny)

srebrny - Kim Kuk Hyang (Korea Północna) 

brązowy - Sarah Robles (USA)  

Szermierka, szpada drużynowo (mężczyźni):

złoty   - Francja

srebrny - Włochy

brązowy - Węgry

Zapasy, styl klasyczny kategoria 75 kg (mężczyźni):

złoty   - Roman Własow (Rosja)

srebrny - Mark Overgaard Madsen (Dania)

brązowy - Hyeonwoo Kim (Korea Płd.)

        - Saeid Morad Abdvali (Iran)

Zapasy, styl klasyczny kategoria 59 kg (mężczyźni):

złoty - Ismael Borrero Molina (Kuba)

srebrny - Shinobu Ota (Japonia)

brązowy - Stig-Andre Berge (Norwegia)

brązowy - Elmurat Tasmuradov (Uzbekistan)

Kolarstwo torowe, sprint

złoty - Jason Kenny (Wielka Brytania)

srebrny - Callum Skinner (Wielka Brytania) 

brązowy - Denis Dmitrijew (Rosja)

Pływanie, skoki do wody z trampoliny 3 m (kobiety):

złoty   - Shi Tingmao (Chiny)      

srebrny - He Zi (Chiny)

brązowy - Tania Cagnotto (Włochy)

Gimnastyka sportowa, ćwiczenia na poręczach:

złoty   - Alija Mustafina (Rosja)      

srebrny - Madison Kocian (USA)

brązowy - Sophie Scheder (Niemcy)

Gimnastyka sportowa, koń z łękami:

złoty   - Max Whitlock (W. Brytania)      

srebrny - Louis Smith (W. Brytania)

brązowy - Alexander Naddour (USA)

Żeglarstwo, windsurfingowa klasa RS:X:

złoty   - Charline Picon (Francja)

srebrny - Peina Chen (Chiny)

brązowy - Stefania Jelfutina (Rosja)

Tenis, gra mieszana:

złoty   - Bethanie Mattek-Sands, Jack Sock (USA)

srebrny - Venus Williams, Rajeev Ram (USA)

brązowy - Lucie Hradecka, Radek Sztepanek (Czechy)

Turniej golfa:

złoty   - Justin Rose (W. Brytania)

srebrny - Henrik Stenson (Szwecja)

brązowy - Matt Kuchar (USA)

Gimnastyka sportowa, skok:

złoty   - Simone Biles (USA)

srebrny - Maria Paseka (Rosja)

brązowy - Giulia Steingruber (Szwajcaria)

Żeglarstwo, windsurfingowa klasa RS:X:

złoty   - Dorian van Rijsselberghe (Holandia)

srebrny - Nick Dempsey (Wielka Brytania)

brązowy - Pierre Le Coq (Francja)

Boks, waga 49 kg:

złoty   - Hasanboj Dusmatow (Uzbekistan)

srebrny - Yurberjen Herney Martinez (Kolumbia)

brązowe - Joahnys Argilagos (Kuba) i Nico Miguel Hernandez (USA)

Gimnastyka sportowa, ćwiczenia wolne:

złoty   - Max Whitlock (W.Brytania)

srebrny - Diego Hypolito (Brazylia)

brązowy - Arthur Mariano (Brazylia)

Lekkoatletyka, bieg maratoński kobiet:

złoty   - Jemima Jelagat Sumgong (Kenia)

srebrny - Eunice Jepkirui Kirwa (Bahrajn)

brązowy - Mare Dibaba (Etiopia)

Tenis, gra podwójna (kobiety):

złoty   - Jekaterina Makarowa, Jelena Wiesnina (Rosja)

srebrny - Martina Hingis, Timea Bacsinszky (Szwajcaria)

brązowy - Lucie Safarova, Barbora Strycova (Czechy)

Strzelectwo, karabin na 50 m, trzy postawy (mężczyźni):

złoty   - Niccolo Campriani (Włochy)   

srebrny - Siergiej Kamienski (Rosja)   

brązowy - Alexis Raynaud (Francja)     

sobota, 13 sierpnia

Siedmiobój, 800 metrów (kobiety):

złoty   - Nafissatou Thiam (Belgia)

srebrny - Jessica Ennis-Hill (Wielka Brytania)

brązowy - Brianne Theisen Eaton (Kanada)

Pływanie, 4x100 metrów st. zmiennym (mężczyźni):

złoty   - USA

srebrny - W.Brytania

brązowy - Australia

Pływanie, 4x100 metrów st. zmiennym (kobiety):

złoty   - USA

srebrny - Australia

brązowy - Dania

Bieg na 100 metrów (kobiety):

złoty   - Elaine Thompson (Jamajka)

srebrny - Tori Bowie (USA)

brązowy - Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jamajka)

Pływanie, 1500 m st. dowolnym (mężczyźni):

złoty - Gregorio Paltrinieri (Włochy)

srebrny - Connor Jaeger (USA)

brązowy - Gabriele Detti (Włochy)

Skok w dal (mężczyźni):

złoty - Jeff Henderson (USA)

srebrny - Luvo Manyonga (RPA)

brązowy - Greg Rutherford (Wielka Brytania)

Pływanie, 50 m st. dowolnym (kobiety):

złoty - Pernille Blume (Dania)

srebrny - Simone Manuel (USA)

brązowy - Aliaksandra Hierasimienia (Białoruś)

Bieg na 10 000 metrów (mężczyźni):

złoty   - Mo Farah (Wielka Brytania)

srebrny - Paul Kipngetich Tanui (Kenia)

brązowy - Tamirat Tola (Etiopia)

Podnoszenie ciężarów, kat. 94 kg (mężczyźni):

złoty - Moradi Sohrab (Iran)

srebrny - Wadzim Stralcou (Białoruś) 

brązowy  - Aurimas Didzbalis (Litwa)

Tenis, gra pojedyncza (kobiety):

złoty - Monica Puig (Portoryko)

srebrny - Angelique Kerber (Niemcy)

brązowy - Petra Kvitova (Czechy)

Szermierka, turniej drużynowy szpadzistek (kobiety):

złoty - Rosja

srebrny - Ukraina

brązowy - USA

Kolarstwo torowe, keirin (kobiety):

złoty - Elis Ligtlee (Holandia)

srebrny - Rebecca James (Wielka Brytania)

brązowy - Anna Meares (Australia)

Kolarstwo torowe, wyścig drużynowy na 4 km na dochodzenie (kobiety):

złoty - Wielka Brytania (Katie Archibald, Laura Trott, Elinor Barker, Joanna Rowsell-Shand)

srebrny - USA (Sarah Hammer, Kelly Catlin, Chloe Dygert, Jennifer Valente)

brązowy - Kanada (Allison Beveridge, Jasmin Glaesser, Kirsti Lay, Georgia Simmerling)

Gimnastyka, skoki na trampolinie (mężczyźni):

złoty   - Uladzislau Hanczarou (Białoruś) 

srebrny - Dong Dong (Chiny)

brązowy - Gao Lei (Chiny)

Strzelectwo, pistolet szybkostrzelny 25 metrów (mężczyźni):

złoty   - Christian Reitz (Niemcy)

srebrny - Jean Quiquampoix (Francja)

brązowy - Yuehong Li (Chiny)

Strzelectwo, skeet (mężczyźni):

złoty   - Gabrielle Rossetti (Włochy)

srebrny - Marcus Svensson (Szwecja)

brązowy - Abdullah Alrashidi (Niezależni Sportowcy Olimpijscy)

Lekkoatletyka, rzut dyskiem (mężczyźni):

złoty   - Christoph Harting (Niemcy)

srebrny - Piotr Małachowski (Polska)

brązowy - Daniel Jasinski (Niemcy)

Wioślarstwo, jedynki mężczyzn:

złoty   - Mahe Drysdale (Nowa Zelandia)

srebrny - Damir Martin (Chorwacja)

brązowy - Ondrej Synek (Czechy)

Wioślarstwo, jedynki kobiet:

złoty   - Kimberley Brennan (Australia)

srebrny - Genevra Stone (USA)

brązowy - Duan Jingli (Chiny)

Wioślarstwo, ósemki (kobiety):

złoty   - USA

srebrny - Wielka Brytania

brązowy - Rumunia

Wioślarstwo, ósemki (mężczyźni):

złoty   - Wielka Brytania

srebrny - Niemcy

brązowy - Holandia

Strzelectwo, pistolet szybkostrzelny na 25 m (mężczyźni):

złoty   - Christian Reitz (Niemcy)

srebrny - Jean Quiquampoix (Francja)

brązowy - Yuehong Li (Chiny)

piątek, 12 sierpnia

Pchnięcie kulą (kobiety):

złoty   - Michelle Carter (USA)

srebrny - Valerie Adams (Nowa Zelandia)  

brązowy - Anita Marton (Węgry)

Pływanie, 50 m st. dowolnym (mężczyźni):

złoty   - Anthony Ervin (USA)

srebrny - Florent Manaudou (Francja)

brązowy - Nathan Adrian (USA)

Pływanie, 800 m st. dowolnym (kobiety):

złoty   - Katie Ledecky (USA)

srebrny - Jazz Carlin (Wielka Brytania)

brązowy - Boglarka Kapas (Węgry)

Pływanie, 100 m st. motylkowym (mężczyźni):

złoty   - Joseph Schooling (Singapur)

srebrne - Michael Phelps (USA)

          Chad Le Clos (RPA) 

          Laszlo Cseh (Węgry)

Pływanie, 200 m st. grzbietowym (kobiety):

złoty   - Madeline DiRado (USA)

srebrny - Katinka Hosszu (Węgry)

brązowy - Hilary Caldwell (Kanada)

Tenis, gra podwójna (mężczyźni):

złoty   - Rafael Nadal, Marc Lopez (Hiszpania)

srebrny - Florin Mergea, Horia Tecau (Rumunia)

brązowy - Jack Sock, Steve Johnson (USA)

Podnoszenie ciężarów, kategoria 85 kg (mężczyźni):

złoty -  Kianoush Rostami (Iran)

srebrny  -  Tao Tian (Chiny) 

brązowy  -  Gabriel Sincraian (Rumunia)

Szermierka, floret drużynowo (mężczyźni):

złoty - Rosja

srebrny - Francja

brązowy - USA

Kolarstwo torowe, wyścig drużynowy na 4 km na dochodzenie (mężczyźni):

złoty - Wielka Brytania (Edward Clancy, Steven Burke, Owain Doull, Bradley Wiggins)

srebrny - Australia (Alexander Edmondson, Jack Bobridge, Michael Hepburn, Sam Welsford)

brązowy - Dania (Lasse Norman Hansen, Niklas Larsen, Frederik Madsen, Casper von Folsach)

Kolarstwo torowe, sprint drużynowy (kobiety):

złoty - Chiny (Gong Jinjie, Zhong Tianshi)

srebrny - Rosja (Daria Szmielewa, Anastazja Wojnowa)

brązowy - Niemcy (Kristina Vogel, Miriam Welte)

Gimnastyka, skoki na trampolinie (kobiety):

złoty   - Rosannagh MacLennan (Kanada)

srebrny - Bryony Page (Wielka Brytania)

brązowy - Dan Li (Chiny)

Judo, kategoria +100 kg (mężczyźni):

złoty - Teddy Riner (Francja)

srebrny - Hisayoshi Harasawa (Japonia)

brązowy  - Rafael Silva (Brazylia) i Or Sasson (Izrael)

Łucznictwo, indywidualnie (mężczyźni):

złoty - Bon-Chan Ku (Korea Płd.)

srebrny - Jean-Charles Valladont (Francja)

brązowy - Brady Ellison (USA)

Judo - kategoria +78 kg (kobiety):

złoty   - Emilie Andeol (Francja)

srebrny - Idalys Ortiz (Kuba)

brązowy - Kanae Yamabe (Japonia) i Yu Song (Chiny)

Podnoszenie ciężarów - kategoria 75 kg (kobiety):

złoty   - Jong Sim Rim (Korea Płn.)

srebrny - Daria Naumawa (Białoruś)

brązowy - Lidia Valentin Perez (Hiszpania)

Drużynowy konkurs ujeżdżenia:

złoty - Niemcy

srebrny - Wielka Brytania

brązowy - USA

Lekkoatletyka - chód na 20 km (mężczyźni):

złoty   - Wang Zhen (Chiny)

srebrny - Cai Zelin (Chiny)

brązowy - Dane Bird-Smith (Australia)

Strzelectwo - skeet (kobiety):

złoty     - Diana Bacosi (Włochy)

srebrny   - Chiara Cainero (Włochy)

brązowy   - Kimberly Rhode (USA)

Strzelectwo - karabin małokalibrowy leżąc 50 m (mężczyźni):

złoty   - Henri Junghaenel (Niemcy)

srebrny - Kim Jonghyun (Korea Południowa)

brązowy - Kirił Grigorian (Rosja)

Lekkoatletyka - bieg na 10 000 m (kobiety):

złoty   - Almaz Ayana (Etiopia)

srebrny - Vivian Jepkemoi Cheruiyot (Kenia)

brązowy - Tirunesh Dibaba (Etiopia)

Wioślarstwo - czwórka bez sternika (mężczyźni):

złoto  - W. Brytania

srebro - Australia

brąz   - Włochy  

Wioślarstwo - dwójka bez sterniczki (kobiety):

złoty -  Helen Glover i Heather Stanning (Wielka Brytania)

srebrny - Genevevie Behrent i Rebecca Scown (Nowa Zelandia)

brązowy - Hedvig Rasmussen i Anne Andersen (Dania)

Wioślarstwo - dwójka podwójna wagi lekkiej (mężczyźni):

złoty - Pierre Houin, Jeremie Azou (Francja)

srebrny - Gary O'Donovan, Paul O'Donovan (Irlandia)

brąz - Kristoffer Brun, Are Strandli (Norwegia)

Wioślarstwo - dwójka podwójna wagi lekkiej (kobiety):

złoty   - Maaike Head, Ilse Paulis (Holandia)

srebrny - Patricia Obee, Lindsay Jennerich (Kanada)

brązowy - Feihong Pan, Wenyi Huang (Chiny)

czwartek, 11 sierpnia

Pływanie, 100 m st. dowolnym (kobiety):

złoty   - Simone Manuel (USA)

złoty   - Penelope Oleksiak (Kanada)

brązowy - Sarah Sjoestroem (Szwecja) 

Pływanie, 200 m st. zmiennym (mężczyźni):

złoty - Michael Phelps (USA)

srebrny - Kosuke Hagino (Japonia)

brązowy - Shun Wang (Chiny)

Tenis stołowy, gra pojedyncza (mężczyźni):

złoty   - Ma Long (Chiny)

srebrny - Zhang Jike (Chiny)

brązowy - Jun Mizutani (Japonia)

Pływanie, 200 m st. grzbietowym (mężczyźni):

złoty   - Ryan Murphy (USA)

srebrny - Mitchell Larkin (Australia)

brązowy - Jewgienij Ryłow (Rosja)  

Pływanie, 200 m st. klasycznym (kobiety):

złoty   - Rie Kaneto (Japonia)

srebrny - Julia Jefimowa (Rosja)

brązowy - Shi Jinglin (Chiny)  

Rugby 7 (mężczyźni):

złoty - Fidżi

srebrny - Wielka Brytania

brązowy - RPA

Szermierka, szpada drużynowo (kobiety):

złoty - Rumunia

srebrny - Chiny

brązowy - Rosja 

Kolarstwo torowe, sprint drużynowy (mężczyźni):

złoty - Wielka Brytania (Philip Hindes, Jason Kenny, Callum Skinner)

srebrny - Nowa Zelandia (Ethan Mitchell, Sam Webster, Edward Dawkins) 

brązowy - Francja (Gregory Bauge, Francois Pervis, Michael d'Almeida)

Gimnastyka sportowa, wielobój indywidualnie (kobiety):

złoty - Simone Biles (USA)

srebrny - Alexandra Raisman (USA)

brązowy - Alija Mustafina (Rosja) 

Judo, kat. 100 kg (mężczyźni):

złoty   - Lukas Krpalek (Czechy)

srebrny - Elmar Gasimow (Azerbejdżan)

brązowy - Cyrille Maret (Francja) i Ryunosuke Haga (Japonia)

Judo, kat. 78 kg (kobiety):

złoty   - Kayla Harrison (USA)

srebrny - Audrey Tcheumeo (Francja)

brązowy - Mayra Aguiar (Brazylia) i Anamari Velensek (Słowenia)

Łucznictwo, turniej indywidualny:

złoty   - Chang Hye-Jin (Korea Płd.)

srebrny - Lisa Unruh (Niemcy)

brązowy - Ki Bobae (Korea Płd.)

Kajakarstwo górskie, slalom K1:

złoty   - Maialen Chourraut (Hiszpania)

srebrny - Luuka Jones (Nowa Zelandia)

brązowy - Jessica Fox (Australia)

Kajakarstwo górskie, slalom C2:

złoty   - Ladislav Skantar, Peter Skantar (Słowacja)

srebrny - David Florence, Richard Hounslow (Wielka Brytania)

brązowy - Gauthier Klauss, Matthieu Peche (Francja)

Wioślarstwo, czwórka podwójna wagi lekkiej:

złoty   - Szwajcaria (Lucas Tramer, Simon Schuerch, Simon Niepmann, Mario Gyr)

srebrny - Dania (Jacob Barsoe, Jacob Larsen, Kasper Joergensen, Morten Joergensen)

brązowy - Francja (Franck Solforosi, Thomas Baroukh, Guillaume Raineau, Thibault Colard)

Wioślarstwo, dwójka podwójna (mężczyźni):

złoty   - Martin Sinković, Valent Sinković (Chorwacja)

srebrny - Mindaugas Griskonis, Saulius Ritter (Litwa)

brązowy - Kjetil Borch, Olaf Tufte (Norwegia)

Wioślarstwo, dwójka podwójna (kobiety):

złoty   - Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj (Polska)

srebrny - Victoria Thornley, Katherine Grainger (W. Brytania)

brązowy - Donata Vistartaite, Milda Valciukaite (Litwa)

Wioślarstwo, dwójka bez sternika:

złoty   - Eric Murray, Hamish Bond (Nowa Zelandia)

srebrny - Lawrence Brittain, Shaun Keeling (RPA)

brązowy - Giovanni Abagnale, Marco Di Costanzo (Włochy)

Wioślarstwo, czwórka podwójna (kobiety):

złoty   - Niemcy (Ann-Katrin Thiele, Carina Baer, Julia Lier, Lisa Schmidla)

srebrny - Holandia (Chantal Achterberg, Nicole Beukers, Inge Janssen, Carline Bouw)

brązowy - Polska (Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska)

Wioślarstwo, czwórka podwójna (mężczyźni):

złoty   - Niemcy (Philipp Wende, Lauritz Schoof, Karl Schulze, Hans Gruhne)

srebrny - Australia (Karsten Forsterling, Alexander Belonogoff, Cameron Girdlestone, James McRae)

brązowy - Estonia (Andrei Jamsa, Allar Raja, Tonu Endrekson, Kaspar Taimsoo)

środa, 10 sierpnia

Pływanie, 4x200 m st. dowolnym (kobiety):

złoty - USA

srebrny - Australia

brązowy - Kanada

Pływanie, 100 m st. dowolnym (mężczyźni):

złoty   - Kyle Chalmers (Australia)

srebrny - Pieter Timmers (Belgia)

brązowy - Nathan Adrian (USA)

Tenis stołowy, gra pojedyncza (kobiety):

złoty   - Ding Ning   (Chiny)

srebrny - Li Xiaoxia  (Chiny)

brązowy - Kim Song I  (Korea Północna)

Pływanie, 200 m st. motylkowym (kobiety):

złoty - Mireia Belmonte Garcia (Hiszpania)

srebrny - Madeline Groves (Australia)

brązowy - Natsumi Hoshi (Japonia)

Pływanie, 200 m st. klasycznym (mężczyźni):

złoty - Dmitrij Bałandin (Kazachstan)

srebrny - Josh Prenot (USA)

brązowy - Anton Czupkow (Rosja)

Szermierka, szpada (mężczyźni):

złoty -  Aron Szilagyi (Węgry)

srebrny - Daryl Homer (USA)

brązowy -  Kim Jung-hwan (Korea Południowa)

Szermierka, floret (kobiety):

złoty   - Inna Derigłazowa (Rosja)     

srebrny - Elisa Di Francisca (Włochy)

brązowy - Ines Boubakri (Tunezja)    

Podnoszenie ciężarów, kat. 77 kg (mężczyźni):

złoty - Nijat Rachimow (Kazachstan)

srebrny - Lyu Xiaojun (Chiny)

brązowy - Mohamed Mahmoud (Egipt)

Wielobój, indywidualnie (mężczyźni):

złoty -  Kohei Uchimura (Japonia)

srebrny - Oleg Wierniajew (Ukraina)

brązowy - Max Whitlock (W.Brytania)

Skoki synchroniczne do wody z platformy 3 metrów (mężczyźni):

złoty   - Jack Laugher, Chris Mears (Wielka Brytania)      

srebrny - Sam Dorman, Michael Hixon (USA)

brązowy - Cao Yuan, Qin Kai (Chiny)

Judo, kategoria 90:

złoty - Mashu Baker (Japonia)

srebrny - Varlam Liparteliani (Gruzja)

brązowy - Donghan Gwak (Korea Południowa) i Xunzhao Cheng (Chiny)

Judo, kategoria 70 kg:

złoty - Haruka Tachimoto (Japonia)

srebrny - Yuri Alvear (Kolumbia)

brązowy - Sally Conway (Wielka Brytania) i Laura Vargas Koch (Niemcy)

Podnoszenie ciężarów, kategoria 69 kg:

złoty   - Xiang Yanmei (Chiny)

srebrny - Szasira Szapparkul (Kazachstan)

brązowy - Sara Ahmed (Egipt)

Strzelectwo, podwójny trap:

złoty - Fehaid Aldeehani (Reprezentacja Uchodźców)   

srebrny - Marco Innocenti (Włochy)                             

brązowy - Steven Scott (W.Brytania)

Kajakarstwo górskie, slalom K1:

złoty - Joseph Clarke (Wielka Brytania)

srebrny - Peter Kauzer (Słowenia)

brązowy - Jirzi Prskavec (Czechy)

Kolarstwo, jazda indywidualna na czas (kobiety):

złoty - Kristin Armstrong (USA)

srebrny - Olga Zabielinska (Rosja)

brązowy - Anna van der Breggen (Holandia)

Kolarstwo, jazda indywidualna na czas (mężczyźni):

złoty - Fabian Cancellara (Szwajcaria)

srebrny - Tom Dumoulin (Holandia)

brązowy - Chris Froome (Wielka Brytania)

Strzelectwo, pistolet dowolny na dystansie 50 m (mężczyźni):

złoty - Jongoh Jin (Korea Płd.)          

srebrny - Hoang Xuan Vinh (Wietnam)   

brązowy - Song Guk Kim (Korea Płn.)    

wtorek, 9 sierpnia

Pływanie, 4x 200 metrów st. dowolnym (mężczyźni):

złoty - USA

srebrny - Wielka Brytania

brązowy - Japonia

Pływanie, 200 metrów st. zmiennym (kobiety):

złoty - Katinka Hosszu (Węgry)

srebrny - Siobhan-Marie O'Connor (Wielka Brytania)

brązowy - Madeline Dirado (USA)

Pływanie, 200 metrów st. motylkowym (mężczyźni):

złoty - Michael Phelps (USA)

srebrny - Masato Sakai (Japonia)

brązowy - Tamas Kenderesi (Węgry)

Pływanie, 200 metrów st. dowolnym (kobiety):

złoty - Katie Ledecky (USA)

srebrny - Sarah Sjostrom (Szwecja)

brązowy - Emma McKeon (Australia)

Podnoszenie ciężarów, kat. 69 kg (mężczyźni):

złoty - Zhiyong Shi (Chiny)

srebrny - Daniyar Ismayilov (Turcja)

brązowy - Izaat Artykow (Kirgistan)

Gimnastyka sportowa, wielobój drużynowy (kobiety):

złoty - USA

(Laurie Hernandez, Alexandra Raisman, Simone Biles, Gabrielle Douglas, Madison Kocian)

srebrny - Rosja

(Angelina Mielnikowa, Alija Mustafina, Maria Pasieka, Seda Tutchaljan, Daria Spiridonowa)

brązowy - Chiny

(Yi Mao, Jiaxin Tan, Yan Wang, Chunsong Shang, Yilin Fan)

Kajakarstwo górskie C1 (mężczyźni):

1. Denis Gargaud Chanut (Francja)

2. Matej Benus (Słowacja)

3. Takuya Haneda (Japonia)

Szermierka, szpada - indywidualnie (mężczyźni):

złoty - Park Sang-young (Korea Południowa)

srebrny - Geza Imre (Węgry)

brązowy - Gauthier Grumier (Francja)

Judo, kategoria 81 kg (mężczyźni):

złoty - Chasan Chałmurzajew (Rosja)  

srebrny - Travis Stevens (USA)

brązowy - Sergiu Toma (Zjednoczone Emiraty Arabskie) i Takanori Nagase (Japonia)

Judo, kategoria 63 kg (kobiety):

złoty - Tina Trstenjak (Słowenia) 

srebrny -  Clarisse Agbegnenou (Francja)

brązowy - Yarden Gerbi (Izrael) i Anicka van Emden (Holandia)

Podnoszenie ciężarów w kat. 63 kg (kobiety):

złoty   - Wei Deng (Chiny)             

srebrny - Choe Hyo Sim (Korea Płn.)            

brązowy - Karina Goriczewa (Kazachstan)                             

Drużynowy wszechstronny konkurs konia wierzchowego:

złoty - Francja

srebrny - Niemcy

brązowy - Australia

WKKW indywidualnie

1. Michael Jung (Niemcy)

2. Astier Nicolas (Francja)

3. Phillip Dutton (USA)

Skoki do wody synchroniczne wieża 10 m (kobiety):

1. Ruolin  Chen, Liu Huixia (Chiny)      

2. Jun Hoong Cheong, Pandelela Rinong Pamg (Malezja)

3. Meaghan Benfeito, Roseline Filion (Kanada)

Strzelectwo - pistolet sportowy 25 m (kobiety):

1. Anna Korakaki (Grecja)

2. Monika Karsch (Niemcy)

3. Heidi Diethelm Gerber (Szwajcaria)

poniedziałek, 8 sierpnia

Pływanie, 100 metrów stylem klasycznym (kobiety):

złoty - Lilly King (USA)

srebrny - Julia Jefimowa (Rosja)

brązowy - Katie Meili (USA)

Pływanie, 100 metrów stylem grzbietowym (mężczyźni):

złoty - Ryan Murphy (USA)

srebrny - Xu Jiayu (Chiny)

brązowy - David Plummer (USA)

Pływanie, 100 metrów stylem grzbietowym (kobiety):

złoty - Katinka Hosszu (Węgry)

srebrny - Kathleen Baker (USA)

brązowy - Kylie Masse (Kanada)

brązowy - Fu Yuanhui (Chiny)

Pływanie, 200 metrów stylem dowolnym (mężczyźni):

złoty - Sun Yang (Chiny)

srebrny - Chad Le Clos (RPA)

brązowy - Conor Dwyer (USA)

Podnoszenie ciężarów, kat. 62 kg (mężczyźni):

złoty - Oscar Albeiro Figueroa Mosquera (Kolumbia)               

srebrny - Eko Yuli Irawan (Indozezja)              

brązowy - Farchad Charki (Kazachstan)                             

Rugby (kobiety):

złoty - Australia

srebrny - Nowa Zelandia

brązowy - Kanada

Gimnastyka sportowa, wielobój - drużynowo (mężczyźni):

złoty - Japonia (Ryohei Kato, Kohei Uchimura, Yusuke Tanaka, Koji Yamamuro, Kenzo Shirai)

srebrny - Rosja (Iwan Strietowicz, Nikołaj Kuksienkow, Dawid Bieliawskij, Nikita Nagornyj, Denis Abliazin)

brązowy - Chiny (Deng Shudi, Lin Chaopan, Zhang Chenglong, Liu Yang, You Hao)

Szermierka, szpada indywidualnie (kobiety):

złoty - Jana Jegorian (Rosja)      

srebrny - Zofia Wielika (Rosja)  

brązowy - Ołha Charłan (Ukraina)

Judo - kategoria 73 kg (mężczyźni):

złoty  -    Shohei Ono (Japonia)

srebrny  - Rustam Orujow (Azerbejdżan)

brązowy  -  Łasza Szawdatuaszwili (Gruzja) i Dirk van Tichelt (Belgia)

Synchroniczne skoki do wody z wieży 10 m (mężczyźni):

złoty  - Chen Aisen, Lin Yue (Chiny)

srebrny -  David Boudia, Steele Johnson (USA)

brązowy - Thomas Daley, Daniel Goodfellow (W. Brytania)

Podnoszenie ciężarów - kategoria 58 kg (kobiety):

złoty  - Sukanya Srisurat (Tajlandia)               

srebrny - Pimsiri Sirikaew (Tajlandia)                

brązowy -  Kuo Hsing-Chun (Tajwan)                             

Judo - kategoria 57 kg (kobiety:

złoty   - Rafaela Silva (Brazylia)

srebrny - Sumiya Dorjsuren (Mongolia)

brązowy - Telma Monteiro (Portugalia) i Kaori Matsumoto (Japonia)

Strzelectwo - trap (mężczyźni):

złoty - Josip Glasnović (Chorwacja)

srebrny - Giovanni Pellielo (Włochy)

brązowy - Edward Ling (W. Brytania)          

Karabin pneumatyczny 10 m (mężczyźni):

złoty   - Niccolo Campriani (Włochy)

srebrny - Serhij Kulisz (Ukraina)

brązowy - Władimir Masliennikow

niedziela, 7 sierpnia

Pływanie, 100 m stylem motylkowym (kobiety):

złoty -  Sarah Sjoestroem (Szwecja) 

srebrny -  Penny Oleksiak (Kanada)

brązowy -  Dana Vollmer (USA)

Pływanie, 100 m st. klasycznym (mężczyźni)

złoty - Adam Peaty (Wielka Brytania)

srebrny -  Cameron van der Brugh (RPA)

brązowy - Cody Miller (USA)

Pływanie, 400 m st. dowolnym (kobiety)

złoty - Katie Ledecky (USA)

srebrny - Jazmin Carlin (W. Brytania)

brązowy - Leah Smith (USA)

Pływanie, 4x100 m st. dowolnym (mężczyźni)

złoty - USA (Caeleb Dressel, Michael Phelps, Ryan Held, Nathan Adrian)

srebrny - Francja (Mehdy Metella, Fabien Gilot, Florent Manaudou, Jeremy Stravius)

brązowy - Australia (James Roberts, Kyle Chalmers, James Magnussen, Cameron McEvoy)

Podnoszenie ciężarów (53 kg, kobiety)

złoty - Hsu Shu-Ching (Tajwan)

srebrny - Hidilyn Diaz (Filipiny)

brązowy - Yoon Jin-Hee (Korea Południowa)

Podnoszenie ciężarów (do 56 kg, mężczyźni):

złoty -  Long Qingquan (Chiny)

srebrny -  Om Yun-Chol (Korea Północna)

brązowy -  Sinphet Kruaithong (Tajlandia)   

Szermierka, floret indywidualnie (mężczyźni):

złoty - Daniele Garozzo (Włochy)

srebrny - Alexander Massialas (USA)

brązowy - Timur Safin (Rosja)

Judo, kategoria do 66 kg (mężczyźni):

złoty - Fabio Basile (Włochy)

srebrny - An Baul (Korea Płd.)

brązowy  -  Masashi Ebinuma (Japonia) i Riszod Sobirow (Uzbekistan)

Judo, kategoria do 52 kg (kobiety):

złoty - Majlinda Kelmendi (Kosowo)

srebrny - Odette Giuffrida (Włochy)

brązowy - Misato Nakamura (Japonia) i Natalia Kuziutina (Rosja)

Łucznictwo, drużynowo (kobiety):

złoto - Korea Południowa (Ki Bo-bae, Choi Mi-sun, Chang Hye-jin)

srebro - Rosja (Tujana Daszidorżiewa, Ksenia Pierowa, Inna Stiepanowa)

brąz - Tajwan (Le Chien-ying, Lin Shi-chia, Tan Ya-ting)

Skoki do wody, trampolina z 3 metrów (kobiety):

złoty - Shi Tingmao, Wu Minxia (Chiny)

srebrny - Tania Cagnotto, Francesca Dallape (Włochy)

brązowy - Maddison Keeney, Anabelle Smith (Australia)

Strzelectwo, trap (kobiety):

złoty - Catherine Skinner (Australia)

srebrny - Natalie Rooney (Nowa Zelandia)

brązowy - Corey Cogdell (USA) 

Strzelectwo, pistolet pneumatyczny na 10 m (kobiety)

złoty - Mengxue Zhang (Chiny)

srebrny - Witalina Bacaraszkina (Rosja)

brązowy - Anna Korakaki (Grecja)

Kolarstwo szosowe, wyścig ze startu wspólnego (kobiety)

złoty - Anna van der Breggen (Holandia)

srebrny - Emma Johansson (Szwecja)

brązowy - Elisa Longo Borghini (Włochy)

sobota, 6 sierpnia

Pływanie, 4x100 metrów stylem dowolnym (kobiety)

złoty - Australia

srebrny - USA

brązowy - Kanada

Pływanie, 400 metrów stylem zmiennym (kobiety)

złoty - Katinka Hosszu (Węgry)

srebrny - Maya DiRado (USA)

brązowy - Mireia Belmonte (Hiszpania)

Pływanie, 400 metrów stylem dowolnym (mężczyźni)

złoty - Mack Horton (Australia)

srebrny - Yang Sun (Chiny)

brązowy - Gabriele Detti (Włochy)

Pływanie, 400 metrów stylem zmiennym (mężczyźni)

złoty - Kosuke Hagino (Japonia)

srebrny - Chase Kalisz (USA)

brązowy - Daiya Seto (Japonia)

Podnoszenie ciężarów, kategoria 48 kg (kobiety)

złoty - Sopita Tanasan (Tajlandia) 

srebrny - Sri Agustiani  (Indonezja)

brązowy - Hiromi Miyake  (Japonia)  

Szermierka, indywidualnie (kobiety)

złoty - Emese Szasz (Węgry)      

srebrny - Rosella Fiamingo (Włochy)  

brązowy - Yiwen Sun (Chiny)

Judo, kategoria 60 kg (mężczyźni)

złoty - Biesłan Mudranow (Rosja)

srebrny - Jeldos Smietow (Kazachstan)

brązowe - Naohisa Katako (Japonia), Dijorbek Urozbojew (Uzbekistan)       

Łucznictwo, drużynowo (mężczyźni)

złoto - Korea Płd. (Woo-Jin Kim, Bon-Chan Ku, Seung-Yun Lee)

srebro - USA (Brady Ellison, Zach Garrett, Jake Kaminski)

brąz - Australia (Alec Potts, Ryan Tyack, Taylor Worth)

Judo, kategoria do 48 kg (kobiety)

złoty - Paula Pareto (Argentyna)

srebrny - Jeong Bo Kyeong (Korea Płd.)

brązowy - Ami Kondo (Japonia), Otgonceceg Gałbadrach (Kazachstan)

Kolarstwo szosowe, wyścig ze startu wspólnego (mężczyźni)

złoty - Greg Van Avermaet (Belgia)

srebrny - Jakob Fuglsang (Dania)

brązowy - Rafał Majka (Polska)

Strzelectwo, karabinek pneumatyczny, z odległości 10 m (mężczyźni)

złoty - Hoang Xuan Vinh (Wietnam)   

srebrny - Felipe Wu (Brazylia)

brązowy -  Pang Wei (Chiny)            

Strzelectwo, karabinek pneumatyczny, z odległości 10 m (kobiety)

złoty - Virginia Thrasher (USA)

srebrny - Li Du (Chiny)

brązowy - Siling Yi (Chiny)

Dowiedz się więcej na temat: Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro
Najlepsze tematy