Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Tabela medalowa igrzysk olimpijskich

Na XXXI Letnich Igrzyskach Olimpijskich Rio de Janeiro 2016 do rozdania było 306 kompletów medali. 11 krążków, w tym dwa złote, wywalczyli reprezentanci Polski. Klasyfikację medalową wygrały Stany Zjednoczone.

Klasyfikacja medalowa igrzysk w Rio

Lp.KrajZłoteSrebrneBrązoweŁącznie
1.USA463738121
2.Wielka Brytania27231767
3.Chiny26182670
4.Rosja19181956
5.Niemcy17101542
6.Japonia1282141
7.Francja10181442
8.Korea Południowa93921
9.Włochy812828
10.Australia8111029
11.Holandia87419
12.Węgry83415
13.Brazylia76619
14.Hiszpania74617
15.Kenia66113
16.Jamajka63211
17.Chorwacja53210
18.Kuba52411
19.Nowa Zelandia49518
20.Kanada431522
21.Uzbekistan42713
22.Kazachstan35917
23.Kolumbia3238
24.Szwajcaria3227
25.Iran3148
26.Grecja3126
27.Argentyna3104
28.Dania26715
29. Szwecja26311
30.RPA26210
31.Ukraina25411
32.Serbia2428
33.Polska23611
34.Korea Północna2327
35.Belgia2226
 Tajlandia2226
37Słowacja2204
38.Gruzja2147
39.Azerbejdżan171018
40.Białoruś1449
41.Turcja1348
42.Armenia1304
43.Czechy12710
44.Etiopia1258
45.Słowenia1214
46.Indonezja1203
47.Rumunia1135
48.Bahrajn1102
 Wietnam1102
50.Tajwan1023
51.Niezależni Olimpijczycy1012
 Wybrzeże Kości Słoniowej1012
 Bahamy1012
54Fidżi1001
 Jordania1001
 Kosowo1001
 Portoryko1001
 Singapur1001
 Tadżykistan1001
60.Malezja0415
61.Meksyk0325
62Algieria0202
 Irlandia0202
64.Litwa0134
65.Bułgaria0123
 Wenezuela0123
67.Indie0112
 Mongolia0112
69.Burundi0101
 Filipiny0101
 Grenada0101
 Niger0101
 Katar0101
74.Norwegia0044
75.Egipt0033
 Tunezja0033
77.Izrael0022
78.Austria0011
 Dominikana0011
 Estonia0011
 Finlandia0011
 Maroko0011
 Mołdawia0011
 Nigeria0011
 Portugalia0011
 Trynidad i Tobago0011
 Zjednoczone Emiraty Arabskie0011
Dowiedz się więcej na temat: Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro
Najlepsze tematy