Mistrzostwa Europy siatkarzy 2017 w Polsce

Terminarz siatkarskich ME w Polsce

Oto terminarz siatkarskich mistrzostw Europy, które rozgrywane były w Polsce. "Biało-Czerwoni" awansowali do barażu o ćwierćfinał, w którym odpadli po porażce ze Słowenią. Tytuł wywalczyli Rosjanie.

Faza grupowa ME została rozegrana w dniach 24-28 sierpnia 2017 r. w czterech miastach: Gdańsku (grupa A z Polską), Szczecinie (grupa B), Krakowie (grupa C) i Katowicach (grupa D), z meczem i ceremonią otwarcia na stadionie PGE Narodowy (Polska - Serbia).

Reklama

30 sierpnia, po dniu przerwy, w Krakowie i Katowicach rozegrane zostały spotkania barażowe pomiędzy drużynami z drugich i trzecich miejsc, odpowiednio w grupach A i C oraz B i D. Zwycięzcy tych meczów zmierzyli się z najlepszymi zespołami fazy grupowej w ćwierćfinałach, które także odbyły się w Krakowie i Katowicach, 31 sierpnia.

Faza finałowa rozegrana została w krakowskiej Tauron Arenie.

Podczas siatkarskich ME 2017 z udziałem szesnastu najlepszych drużyn Starego Kontynentu rozegranych zostało 36 spotkań: 24 w fazie grupowej, cztery barażowe, cztery ćwierćfinałowe, dwa półfinałowe oraz potyczki o trzecie i pierwsze miejsca mistrzostw Europy.

W trakcie rywalizacji w Polsce zobaczyliśmy wszystkich medalistów ostatniej edycji mistrzostw Starego Kontynentu: Francuzów, Słoweńców, Włochów - również wicemistrzów olimpijskich, a także: Polskę - mistrzów świata 2014, Serbię - zwycięzców Ligi Światowej 2016, zawsze klasowy zespół Rosji, ambitne drużyny Bułgarii, Niemiec, Belgii, Finlandii i nieobliczalne zespoły Czech, Słowacji, Estonii, Hiszpanii, Turcji i mającej piękne tradycji Holandii.

Terminarz siatkarskich ME 2017

Grupa A (Gdańsk)
24 sierpnia
Finlandia – Estonia3:2 (25:21, 25:22, 25:27, 22:25, 15:9)
Polska - Serbia, Warszawa0:3 (22:25, 22:25, 20:25)
26 sierpnia
Serbia – Estonia3:2 (25:23, 16:25, 21:25, 25:20, 15:12)
Polska – Finlandia3:0 (25:23, 25:21, 25:19)
28 sierpnia
Serbia - Finlandia3:0 (25:20, 25:18, 34:32)
Estonia – Polska0:3 (21:25, 24:26, 22:25)
Grupa B (Szczecin)
25 sierpnia
Czechy - Słowacja3:1 (25:19, 28:30, 25:16, 25:17) 
Niemcy – Włochy3:2 (25:22, 21:25, 19:25, 25:19, 15:8)
27 sierpnia
Włochy – Słowacja3:0 (25:14, 25:19, 25:20)
Niemcy – Czechy3:0 (25:19, 25:14, 25:20)
28 sierpnia
Słowacja – Niemcy0:3 (18:25, 24:26, 23;25)
Czechy – Włochy0:3 (25:27, 26:28, 24:26)
Grupa C (Kraków)
24 sierpnia
Rosja - Bułgaria3:0 (25:23, 25:20, 25:19)
Słowenia – Hiszpania3:0 (27:25, 25:15, 25:16)
26 sierpnia
Rosja – Słowenia3:0 (27:25, 30:28, 25:22)
Bułgaria – Hiszpania3:0 (25:15, 28:26, 25:21)
28 sierpnia
Słowenia – Bułgaria0:3 (22:25, 26:28, 17:25)
Rosja - Hiszpania3:0 (25:19, 25:13, 25:23)
Grupa D (Katowice)
25 sierpnia
Turcja - Holandia3:1 (25:19, 25:22, 21:25, 25:22)
Belgia – Francja3:2 (25:22, 23:25, 25:21, 23:25, 15:12)
27 sierpnia
Belgia – Turcja3:2 (25:22, 22:25, 21:25, 27:25, 18:16)
Francja – Holandia3:2 (25:22, 23:25, 21:25, 30:28, 15:12)
28 sierpnia
Belgia - Holandia3:0 (25:21, 25:21, 25:21)
Turcja – Francja0:3 (23:25, 23:25, 22:25)
Faza pucharowa
baraże
30 sierpnia
Kraków, g. 17:30Bułgaria – Finlandia 3:1 (23:25, 25:21, 25:11, 25:12)
Kraków, g. 20:30Polska - Słowenia 0:3 (21:25, 21:25, 19:25)
Katowice, g. 17:30Włochy - Turcja 3:0 (25:16, 25:17, 31:29)
Katowice, g. 20:30Francja - Czechy 1:3 (21:25, 25:21, 21:25, 20:25)
ćwierćfinały
31 sierpnia
KrakówRosja - Słowenia 3:0 (25:17, 25:19, 25:19)
KrakówSerbia - Bułgaria 3:0 (25:21, 25:22, 28:26)
KatowiceNiemcy - Czechy 3:1 (25:22, 16:25, 25:23, 25:20)
KatowiceBelgia - Włochy 3:0 (25:21, 25:11, 25:23)
półfinały
2 września
KrakówRosja - Belgia 3:0 (25:14, 25:17, 25:17)
KrakówNiemcy - Serbia 3:2 (24:26, 15:25, 25:18, 27:25, 15:13)
mecz o 3. miejsce
3 września
KrakówBelgia - Serbia 2:3 (17:25, 25:22, 25:19, 22:25, 12:15)
finał
3 września
KrakówRosja - Niemcy 3:2 (25:19, 20:25, 25:22, 17:25, 15:13)
PZPS/INTERIA.PL
Najlepsze tematy