Dziennik Barcy i Realu

Rayo Vallecano - FC Barcelona 0-7

Real Madryt musi przesunąć plany świętowania mistrzostwa przynajmniej o kilka dni, ponieważ Barcelona wciąż ma matematyczne szanse na mistrzostwo Hiszpanii. W meczu kończącym 36. kolejkę Primera Division "Duma Katalonii" rozgromiła na wyjeździe Rayo Vallecano 7-0.

Wyniki, terminarz i tabela Primera Division

Zwycięstwo Katalończykom przyszło bardzo łatwo. Już w 16. minucie wynik meczu otworzył Lionel Messi, który wykończył trójkową akcję. Kilka minut później "Blaugrana" prowadziła już 2-0. Po strzale Alexisa Sancheza z bardzo ostrego kąta Roberto Correa tak niefortunnie wybijał futbolówkę, że umieścił ją we własnej siatce.

Tuż przed końcem pierwszej połowy piłkarze ze stolicy Katalonii zadali trzeci cios. Duża w tym zasługa Messiego, który z łatwością minął dwóch rywali i znakomitym podaniem obsłużył Seydou Keitę, a ten tylko dołożył nogę.

Po przerwie Barca kontynuowała festiwal strzelecki. W 47. minucie czwartego gola strzelił Pedro, który skutecznie dobił strzał w poprzeczkę Messiego. Pomimo takiego prowadzenia, Katalończycy nie zwalniali tempa. W 77. minucie gola strzelił Thiago Alcantara, zaś dziesięć minut później ponownie na listę strzelców wpisał się Pedro. Z kolei w ostatniej minucie spotkania kropkę nad "i" postawił Messi. Dla argentyńskiego wirtuoza było to 43. trafienie w tym sezonie.

Po tym meczu Barcelona traci do prowadzącego w tabeli Realu Madryt 7 punktów. W następnej kolejce "Królewscy" będą mogli sobie zapewnić tytuł mistrzowski. Pod warunkiem, że pokonają na wyjeździe Athletic Bilbao. Spotkanie zaległej 20. kolejki Primera Division zostanie rozegrane 2 maja.