Asy i Cieniasy

Asy i Cieniasy 26. kolejki Lotto Ekstraklasy

Bohater "wiślackich derbów", a może strzelec bramki w hicie kolejki? Stoperzy Arki Gdynia czy Łukasz Burliga? Głosuj na Asów i Cieniasów 26. kolejki Lotto Ekstraklasy i baw się razem z Interią!

Lotto Ekstraklasa - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

ASY:

Robert Pich (Śląsk Wrocław)

Na wiosnę jest dla Śląska nieoceniony. W sześciu spotkaniach strzelił już pięć bramek - bez nich Śląsk byłby na samym dnie tabeli. Trafił także w spotkaniu z Termalicą.

Jakub Bartosz (Wisła Kraków)

Pojawił się na boisku z ławki rezerwowych i spokojnym strzałem zapewnił trzy punkty "Białej Gwieździe". Wykazał się wyjątkowym jak na swój wiek opanowaniem.

Gerard Badia (Piast Gliwice)

Kolejny super-strzelec na wiosnę. Zdobył pięć bramek w ostatnich trzech spotkaniach, dwukrotnie zapewniając Piastowi zwycięstwo. W meczu z Arką uczynił to z rzutu wolnego.

Maciej Jankowski (Piast Gliwice)

Rezerwowy, który odmienił oblicze meczu. Minutę po wejściu wpisał się na listę strzelców, a później to on wywalczył rzut wolny, z którego Badia zdobył zwycięskiego gola.

Rafał Siemaszko (Arka Gdynia)

Można być snajperem w Ekstraklasie dopiero po trzydziestce? Można. Piąty gol w szóstym kolejnym meczu, kiedy pojawia się na boisku. Trafienie z Piastem nie dało jednak Arce nawet punktu.

Jarosław Niezgoda (Ruch Chorzów)

Pluć w brodę muszą sobie w Warszawie. Napastnik wypożyczony z Legii nie przestaje zdobywać bramek. Tym razem pokonał bramkarza Zagłębia Lubin, Martina Polaczka.

Rafał Grzyb (Jagiellonia Białystok)

W bezbarwnym meczu w Szczecinie był wyróżniającą się postacią. To po jego akcjach, białostoczanie mieli nieliczne sytuacje do zdobycia bramki.

Jakub Żubrowski (Korona Kielce)

Strzelił pięknego gola z dystansu zapewniając Koronie prowadzenie w meczu z Cracovią. Aktywny przez większość spotkania.

Maciej Górski (Korona Kielce)

Zrobił dobra zmianę w drugiej połowie. Po dziewięciu minutach od wejścia na boisko wpisał się na listę strzelców, a gra ofensywna Korony znacznie się poprawiła.

Michał Kucharczyk (Legia Warszawa)

Zaledwie dwie minuty po wejściu na murawę wpisał się na listę strzelców. Jakby tego było mało w hicie 26. kolejki z Lechią, zapewnił legionistom cenne zwycięstwo strzelając gola na 2-1.

Przemysław Pitry (Górnik Łęczna)

W meczu z będącym w gazie Lechem zagrał na środku obrony i Górnik nie stracił gola. Warto zaznaczyć, że Pitry nie jest obrońcą, ale pomocnikiem.

CIENIASY:

Roman Gergel (Bruk-Bet Termalica)

Zupełnie bezproduktywny w ataku i szybko zmieniony przez Czesława Michniewicza. Zmarnował doskonałą sytuację, z pięciu metrów strzelając głową ponad bramką.

Dominik Furman (Wisła Płock)

Zaliczył dwie fatalne w skutkach straty, po których padły dwie bramki dla krakowian.

Przemysław Stolc i Michał Marcjanik (stoperzy Arki Gdynia)

Ich fatalne ustawienie pozwoliło zdobyć bramkę Jankowskiemu. Bierni też przy trafieniu Bukaty.

Łukasz Janoszka (Zagłębie Lubin)

W spotkaniu z Ruchem Chorzów zmarnował trzy dobre okazje na zdobycie bramki, a w efekcie "Miedziowi" przegrali z "Niebieskimi" i wciąż nie mogą być pewni gry w grupie mistrzowskiej.

Łukasz Burliga (Jagiellonia Białystok)

Czerwona kartka prawego defensora znacznie utrudniła walkę Jagiellonii w Szczecinie. Grająca w komplecie "Jaga" prawdopodobnie bez przeszkód pokonałaby "Portowców", bo i o jednego zawodnika mniej miała więcej z gry.

Dawid Kownacki (Lech Poznań)

To nie była udana kolejka dla ofensywnych zawodników Lecha Poznań. "Kownaś" z kolegami imponował w ostatnich tygodniach, ale w niedzielę nie potrafił pokonać bramkarza najsłabszej drużyny Lotto Ekstraklasy.

Jakub Wójcicki (Cracovia)

Na początku spotkania z Koroną bezmyślnie faulował w polu karnym przez co jego drużyna od ósmej minuty musiała radzić sobie w dziesiątkę.