Londyn 2012
-
-
Niedziela, 26 sierpnia 2007 (19:32)
Zarzeczny: Murzyni w natarciu!
Ponieważ nie bardzo było komu kibicować w weekend, a nie jestem tak chory na głowę by się przejmować mękami Man United albo meczem Ruchu z Koroną - znów się skusiłem na Formułę.
Przez dziesięciolecia uważano bowiem, ze czarni sportowcy to tacy "fizyczni": dobrzy do boksu, biegów, może koszykówki, ale za słabi do sportu białych ludzi - do tenisa, pływania, piłki nożnej, golfa, a już do posady quarterbacka w futbolu amerykańskim kompletnie - z racji niewielkiego mózgu - ponoć nieprzydatni.
Tymczasem za mojego życia, wszystkie te teorie wyznawane przez zdawałoby się inteligentnych ludzi, padły totalnie. Ashe wygrał Wimbledon, Nesty został mistrzem olimpijskim w pływaniu, Tiger Woods leje wszystkich w golfa, w futbolu - gdy dwadzieścia lat temu Anglia czy Francja nieśmiało sięgały po pierwszych ciemnoskórych w rodzaju Andersona czy Tresora - dziś z rzadka tylko są białe i nikogo to absolutnie nie dziwi, bo są lepsi. W futbolu amerykańskim czarni już nie tylko są mięśniakami, ale i grają na tak zwanym "mózgu", z powodzeniem! No i ta Formuła 1, bezsporny dowód Hamiltona, że wszyscy ludzie są naprawdę równi, choć w sporcie, niektórzy są nawet lepsi niż byśmy się spodziewali!
Sport daje nam w nowych czasach lekkiego prztyczka w nos. Nie mamy najmniejszego powodu uważać się za lepszych od innych. No bo już nie tylko Murzyni ruszyli do imponującego natarcia. Za rok, na igrzyskach w Pekinie zaatakują przecież Chińczycy, niezaprzeczalnie ani Biali ani czarni, lecz Żółci.
Co z tego wynika? Wbrew naszym przekonaniem - Biała Rasa - to słabiutka rasa, albo raczej coraz słabsza, rachityczna, rozleniwiona. Czas wziąć się do pracy, zanim nie zostaniemy z nauczycieli - uczniakami.
Paweł Zarzeczny
Zobacz również
-
Trener Eddie’ego Chambersa (36-2, 18 KO), z którym 16 czerwca w Newark zmierzy się Tomasz Adamek (45-2, 28 KO), domaga się przeprowadzenia przed pojedynkiem olimpijskich testów antydopingowych. więcej
-
Polecamy
Polecamy
-
Piłkarska reprezentacja Anglii w środę po południu w... więcej
-
Sandra Zaniewska awansowała w środę do drugiej rundy... więcej
-
- Przez ostatnie pięć tygodni, czyli osiem-dziewięć... więcej
-
Były trener reprezentacji juniorskich Michał Globisz... więcej
-
Trener Eddie’ego Chambersa (36-2, 18 KO), z którym 16... więcej
-
Startujący w niedzielę wielkoszlemowy turniej na... więcej
-
-
Dziś w Interia.pl
-
Nowe technologie
-
Polska Lokalna
-
www.rmf24.pl
-
Euro 2012
-
Sport
-
Euro 2012
-
Polska Lokalna
-
Polska Lokalna
-
Kobieta2
-
Polska Lokalna
-
Nowe technologie
-
www.rmf24.pl
-
Polska Lokalna
-
Rozrywka
-
Polska Lokalna
-
www.rmf24.pl
-
-
Narzędzia







Wasze komentarze (27)
Dodaj komentarzJest Pan Zerem, Panie Zarzeczny...
~E-36 -
Zgłoś do usunięcia Link
...i to tyle kmiocie!!!
czy krytykowanie wszystkiego co swoje
~pawel -
Zgłoś do usunięcia Link
sprawia ci przyjemnosc spasly osle?
a szachy i brydż
~tomcio -
Zgłoś do usunięcia Link
???
Strasznie prostackie.
~pg -
Zgłoś do usunięcia Link
Polacy generalnie - jedni z najgorszych "białasów" - nie potrafią spojrzeć na świat chociaż trochę własnymi oczami i o "milimetr" zmiejszyć dystans do homosapa.
a lokkoatletyka
~Marcin -
Zgłoś do usunięcia Link
nie ogląda pan mistrzostw, w sprincie tylko sami czarni
kontra debilom
~kibic oraz pana wierny czytelnik -
Zgłoś do usunięcia Link
jest pan swietnym publicystom panie pawle z komentarzy wynika ,ze to prostacy pisza pytam ojakim rasizmie tu mowa ?
a w plywaniu
~ziober -
Zgłoś do usunięcia Link
i tak czarni nie maja szans
A da Pan przykład! Rzucić picie i na trzeźwo coś z
~Qrchuck -
Zgłoś do usunięcia Link
sensem napisać! I porzuszać się trochę, to i szare komórki lepiej sie zabiora do pracy. Obnizamy loty??....
~Steper -
Zgłoś do usunięcia Link
po co cały ten tekst, pytam?? Po Co???!!! Szanowny Pan Zarzeczny od dłuższego czasu stara się doczepić do byle czego się da by móc zaistnieć na kartach(ekranach), ale tym razem przesadził chłopina... I tak z tego jasno wynika, że pan P. Z.byt tolerancyjny nie jest... A te gadki o polskich sportowcach pana redaktora dawno się przejadły Zdrowia życzę i biało-żółto-czrnej pogody ducha!!!
~mp -
Zgłoś do usunięcia Link
rasista zasrany, jak mozna taki tekst opublikowac?!