Organizatorzy wielkoszlemowego turnieju tenisowego w Londynie rozważają montaż dachu nad drugim z trawiastych kortów. Miałby to być jeden z elementów modernizacji obiektu.

Zdjęcie

Organizatorzy Wimbledonu stają na głowie, by utrzymać dobry stan nawierzchni na kortach /AFP
Organizatorzy Wimbledonu stają na głowie, by utrzymać dobry stan nawierzchni na kortach
/AFP
Pod dachem można rozgrywać mecze na korcie centralnym All England Lawn Tennis and Croquet Clubu od 2009 roku.

Rzecznik Wimbledonu Johnny Perkins powiedział, że temat zadaszenia kortu numer jeden jest "do rozważenia i niczego nie można wykluczyć".

Na dwóch arenach z zasuwanym dachem można rozgrywać mecze w wielkoszlemowym Australian Open w Melbourne, a organizatorzy French Open poinformowali, że dach nad kortem głównym im. Philippe'a Chatriera w Paryżu pojawi się do 2016 roku. Na razie nie słychać o planach zakrycia kortu głównego - Arthur Ashe Stadium, gdzie tenisiści rywalizują w US Open.

Reklama

INTERIA.PL/PAP

Zobacz również

  • Franciszek Smuda: Dziury mamy tylko w serze

    - Wygraliśmy bez straty gola, ale dla mnie jeszcze ważniejszy jest fakt, że żaden z naszych piłkarzy nie doznał kontuzji - powiedział po meczu ze Słowacją selekcjoner Polaków Franciszek... więcej