Londyn 2012
-
-
Wtorek, 31 maja 2011 (18:20)
Obrończyni tytułu awansowała do półfinału Roland Garros
Broniąca tytułu Francesca Schiavone awansowała we wtorek do półfinału wielkoszlemowego turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa w Paryżu (z pulą nagród 17,052 mln euro). Włoszka pokonała Rosjankę Anastazję Pawliuczenkową 1:6, 7:5, 7:5.
- Nie zagrałam dzisiaj dobrze. Mam nadzieję, że lepiej wypadnę w półfinale, ponieważ ten tłum na trybunach zasługuje na obejrzenie dobrego tenisa - przyznała Schiavone.
W drugiej wtorkowej parze ćwierćfinałowej spotkają się Francuzka Marion Bartoli (11.) i Rosjanka Swietłana Kuzniecowa (13.).
Wieczorem zakończy się mecz Szwajcara Rogera Federera. Rywalem rozstawionego z numerem trzecim zawodnika jest Francuz Gael Monfils (nr 9.). Zwycięzca walczyć będzie z niepokonanym od początku roku Serbem Novakiem Djokovicem (3.).
Tenisista z Belgradu już w poniedziałek awansował do półfinału bez walki - wygrał walkowerem z kontuzjowanym Włochem Fabio Fogninim.
Tymczasem we wtorek dokończono mecz 1/8 finału, w którym Szkot Andy Murray mierzył się z Serbem Viktorem Troickim (w poniedziałek został przerwany z powodu ciemności). Grę wznowiono od stanu 2-2 w setach. W decydującym Serb prowadził już 5:2, a wkrótce potem 5:3 i 30-0 (przy swoim serwisie). Od tego momentu zupełnie się jednak pogubił i przegrał ostatecznie 5:7.
Wyniki zakończonych wtorkowych meczów:
kobiety
1/4 finału:
Francesca Schiavone (Włochy, 5) - Anastazja Pawliuczenkowa (Rosja, 14) 1:6, 7:5, 7:5
Marion Bartoli (Francja, 11) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 13) 7:6 (7-4), 6:4
mężczyźni
1/4 finału:
Roger Federer (Szwajcaria, 3) - Gael Monfils (Francja, 9) 6:4, 6:3, 7:6 (7-3)
1/8 finału:
Andy Murray (W.Brytania, 4) - Viktor Troicki (Serbia, 15) 4:6, 4:6, 6:3, 6:2, 7:5
Zobacz również
-
Rosyjskie media chwalą piłkarską reprezentację tego kraju, prowadzoną przez Holendra Dicka Advocaata, za jej postawę w piątkowym meczu towarzyskim z Urugwajem. Spotkanie, rozegrane na... więcej
-
Polecamy
Polecamy
-
Francuz Sebastien Loeb jadący Citroenem DS3 prowadzi po... więcej
-
Anna Dowgiert (Śląsk Wrocław) zajęła trzecie miejsce... więcej
-
Rosyjskie media chwalą piłkarską reprezentację tego... więcej
-
Dwór Oliwski jest gotowy na przyjęcie reprezentacji... więcej
-
35-letnia amerykańska koszykarka Becky Hammon ponownie... więcej
-
Anglik David Beckham nie jest już najlepiej... więcej
-
-
Dziś w Interia.pl
-
www.rmf24.pl
-
www.rmf24.pl
-
Sport
-
Sport
-
www.rmf24.pl
-
Sport
-
www.rmf24.pl
-
Sport
-
www.rmf24.pl
-
Sport
-
www.rmf24.pl
-
Euro 2012
-
Rozrywka
-
Euro 2012
-
Sport
-
Sport
-
-
Narzędzia







Twój komentarz może być pierwszy
Zaloguj się lub Załóż Konto Interia i korzystaj z dodatkowych opcji.
Piszesz jako Gość