28-letni duński lewoskrzydłowy Kenneth Olsen jest już oficjalnie piłkarzem ręcznym SPR Wisły Płock. Po badaniach lekarskich podpisał kontrakt i wziął już udział w dwóch treningach.

"Mam nadzieję, że będzie uzupełnieniem składu, bo na sześć tygodni został wykluczony z gry Joakim Bacstrom. Jego zadaniem będzie odciążyć na tej pozycji Adama Wiśniewskiego" - powiedział trener drużyny, rodak Olsena Lars Walther.

Olsen był jednym z najlepiej zapowiadających się duńskich szczypiornistów, chwalony za talent, który ujawnił się podczas młodzieżowych mistrzostw Świata w 2005 roku w Brazylii.

"Potem trochę się pogubił, a kłopoty osobiste sprawiły, że jego talent nie miał szans, by się rozwinął - wyjaśnił szkoleniowiec. - On zdaje sobie sprawę, że takiej propozycji już nie dostanie i to ostatnia okazja, by wrócić do wielkiej piłki i grać w dobrym zespole. Dlatego chce pokazać się z jak najlepszej strony".

Reklama

Kontrakt został podpisany do końca sezonu z możliwością przedłużenia.

Okazję do pokazania się z jak najlepszej strony i zyskania przychylności płockich kibiców zawodnik będzie miał już w sobotę, w meczu Superligi z Azotami Puławy, a potem w Lidze Mistrzów - 9 lutego mistrz Polski zmierzy się w Rumunii z HCM Constanta.

INTERIA.PL/PAP

Zobacz również

  • Na mecze piłkarskich mistrzostw Europy przyjedzie do Polski co najmniej kilkanaście tysięcy kibiców z Czech. Czeska policja nie spodziewa się, że będą z nimi kłopoty, choć zwraca uwagę... więcej