Londyn 2012
-
-
Czwartek, 21 stycznia 2010 (13:11)
Były napastnik MU na testach w Legii!
Drugim zawodnikiem, który będzie testowany przez Legię podczas zgrupowania w Mijas, jest chiński napastnik Dong Fangzhuo. Chociaż zawodnik z Kraju Środka w sobotę skończy 25 lat, to ma na swoim koncie występy w Manchesterze United oraz zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Mistrzów - informuje oficjalna strona warszawskiego klubu.
Chińczyk karierę rozpoczynał w Dalian Saidelong. W połowie 2003 roku trafił do "Czerwonych Diabłów". Nie miał jednak pozwolenia na pracę i na kolejne cztery lata został wypożyczony do Royalu Antwerp. Tam w 76 meczach strzelił 37 goli. W sezonie 2005/06 zdobył koronę króla strzelców drugiej ligi belgijskiej. W połowie 2006 roku wrócił na Old Trafford i do 2008 roku zaliczył trzy oficjalne występy w ekipie "Czerwonych Diabłów". 13 grudnia 2007 wystąpił w meczu Ligi Mistrzów. Rywalem MU była AS Roma. W tamtej edycji zespół Aleksa Fergusona odniósł końcowe zwycięstwo w Champions Leauge. W 2008 roku rozwiązał kontrakt z drużyną z Manchesteru. Do dzisiaj występuje w chińskiej drużynie Dalian Shide.
W chińskiej reprezentacji Dong rozegrał 13 meczów i strzelił dwa gole. Znalazł się w kadrze swojej reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Podczas turnieju olimpijskiego strzelił gola w meczu z Nową Zelandią.
Zobacz również
-
Jak informuje oficjalna strona Wisły Kraków, klub jest o krok od dokonania pierwszego letniego transferu przed nadchodzącym sezonem. Piłkarzem "Białej Gwiazdy" ma zostać obrońca... więcej
-
Polecamy
Polecamy
-
Mistrzostwom Europy, które niebawem rozpoczną się w... więcej
-
Jak informuje oficjalna strona Wisły Kraków, klub jest... więcej
-
Agnieszka Radwańska awansowała do półfinału turnieju... więcej
-
Szklarska Poręba będzie jedynym polskim miastem... więcej
-
Zwycięstwo nad Olimpią Elbląg i efektowne zakończenie... więcej
-
-
Dziś w Interia.pl
-
Euro 2012
-
Polska Lokalna
-
Euro 2012
-
Polska Lokalna
-
Facet
-
styl
-
Rozrywka
-
Polska Lokalna
-
Sport
-
Nowe technologie
-
Nowe technologie
-
www.rmf24.pl
-
Polska Lokalna
-
Euro 2012
-
Sport
-
www.rmf24.pl
-
-
Narzędzia







Wasze komentarze (50)
Dodaj komentarz~matys -
Zgłoś do usunięcia Link
i tak mistrzem bedzie legia... a prawdziwi kibice sie znajda
Ankieta po prawej
~KKS -
Zgłoś do usunięcia Link
Spójrzcie na ankietę po prawej kto robi najlepsze transfery.Wszystko jasne...
Do redakcji !
~Jolly Roger -
Zgłoś do usunięcia Link
"Rywalem ManU była AS Roma." Skrót "ManU" jest obraźliwy dla klubu jak i jego kibiców. Stało się tak za sprawą okrutnych piosenek ułożonych przez fanów WBA i Liverpool'u ,odnoszących sie do najsmutniejszej części historii United. Mianowicie do katastrofy w Monachium. W związku z tym prosze o nieobrażanie klubu jak i jego kibiców.
nie wiem po co go testowac
~rem -
Zgłoś do usunięcia Link
skoro sie nie przebil w MU to w legii tymbardziej nie ma szans !!!
Kogo obchodzi Legia?
~Kibic z dala -
Zgłoś do usunięcia Link
Komu ta informacja jest potrzebna? kogo obchodzi Legia skoro nawet w Warszawie to garstka kibiców chodzi na jej mecze!
Dong Fangzhuo nigdy nie bedziesz Polakię !!!
~PeOwietztztztz -
Zgłoś do usunięcia Link
J.W.
~SMUDA -
Zgłoś do usunięcia Link
DO KADRY Z NIM !!!
Tak kończą wielkie talenty
~mancini -
Zgłoś do usunięcia Link
w MU-łach.ten klub zabija umiejętności.Tevez pokazał im miejsce w szeregu.
Nowy Sącz
~Sądeczanin -
Zgłoś do usunięcia Link
Co sądzicie o Nowym Sączu?
kazdy polski zespol to dziady
~mat -
Zgłoś do usunięcia Link
jak w temacie