Po raz trzeci w tym miesiącu Juan Martin del Potro wystąpi w półfinale turnieju ATP Tour, tym razem na twardych kortach w amerykańskim Delray Beach (z pulą nagród 442 500 dol.). Kolejnym rywalem argentyńskiego tenisisty będzie Amerykanin Mardy Fish.

Del Potro to były numer cztery w rankingu ATP World Tour, jednak w wyniku poważnej kontuzji i kilku operacji nadgarstka niemal całkowicie stracił poprzedni sezon. Wrócił na krótko na jesieni, ale po dwóch porażkach w pierwszych rundach na zawodach w Azji znów zniknął.

Ten rok rozpoczął mało efektownie od odpadnięcia w drugich rundach w Sydney i wielkoszlemowym Australian Open, ale podczas tournee po USA w lutym dotarł do półfinałów w San Jose i Memphis, a teraz powtórzył ten wynik w Delray Beach. W piątek wyeliminował z turnieju rozstawionego z numerem piątym Kevina Andersona z RPA 6:4, 6:4.

W sobotę czeka go jednak trudniejsze zadanie, bowiem Fish triumfował w tej imprezie przed dwoma laty, w poprzednim sezonie dotarł do półfinału, a w 2003 roku przegrał w finale. Jest obecnie 16. w rankingu tenisistów i jest to najwyższa jego pozycja w dotychczasowej karierze.

Reklama

W drugim sobotnim półfinale zmierzą się Serb Janko Tipsarevic (nr 6.) i Japończyk Kei Nishikori.

Wyniki piątkowych meczów 1/4 finału

Mardy Fish (USA, 2) - Alejandro Falla (Kolumbia) 6:1, 6:4

Juan Martin del Potro (Argentyna) - Kevin Anderson (RPA, 5) 6:4, 6:4

Janko Tipsarevic (Serbia, 6) - Ivan Dodig (Chorwacja) 7:6 (7-0), 6:1

Kei Nishikori (Japonia) - Ryan Sweeting (USA) 6:7 (5-7), 6:2, 6:4

Pary 1/2 finału

Tipsarevic - Nishikori

del Potro - Fish

INTERIA.PL/PAP

Zobacz również

  • Allen Iverson przeżywa mecze Sixers i chce wrócić do NBA

    Słynny amerykański koszykarz 36-letni Allen Iverson oznajmił, że chce wrócić do ligi NBA, którą opuścił przed dwoma laty. Jego obecność na trybunach podczas meczów drugiej rundy play... więcej