Łukasz Kubot wygrał z Argentyńczykiem Eduardo Schwankiem 6:7 (8-10), 6:4, 6:4 w 1/8 finału turnieju ATP Tour na kortach ziemnych w Acapulco (z pulą nagród 955 tys. dol). W Meksyku polski tenisista startuje jeszcze w deblu z Austriakiem Oliverem Marachem.

Zdjęcie

Łukasz Kubot jest już w ćwierćfinale turnieju ATP w Acapulco /AFP
Łukasz Kubot jest już w ćwierćfinale turnieju ATP w Acapulco
/AFP
Kubot jest obecnie 135. w rankingu ATP World Tour, a jego kolejny rywal zajmuje 104. miejsce na świecie. Dotychczas grali ze sobą tylko raz, przed dwoma tygodniami w brazylijskim Costa do Sauipe, gdzie lepszy okazał się Polak 6:7 (5-7), 7:5, 7:6 (7-2).

W środę tenisista z Lubina rozpoczął mecz od prowadzenia 3:0, dzięki przełamaniu serwisu rywala w drugim gemie. Jednak Schwank odrobił straty i później doprowadził do tie-breaka, a w nim okazał się nieznacznie lepszy 10-8, po godzinie i 18 minutach walki opartej głównie w długich wymianach z głębi kortu.

W drugim secie Kubot raz stracił swoje podanie, ale też dwukrotnie przełamał rywala i po ponad dwóch godzinach wyrównał stan meczu.

Reklama

Decydująca partia była również bardzo zacięta. Dzięki "breakowi" Polak prowadził już 3:2, zanim nieoczekiwanie stracił swój serwis. Znowu przełamał rywala na 5:4 i w kolejnym gemie odskoczył na 40-0 przy swoim podaniu. Nie wykorzystał jednak kolejnych trzech meczboli, a trwające trzy godziny bez jednej minuty spotkanie zakończył dopiero przy czwartej szansie.

Kolejnym rywalem Polaka będzie Brazylijczyk Thomaz Bellucci, sklasyfikowany na 36. miejscu na świecie. Polak przegrał z nim jedyny dotychczasowy pojedynek w 2009 roku w brazylijskim Costa do Sauipe 7:5, 4:6, 4:6.

Kubot startuje w Acapulco także ze swoim stałym partnerem deblowym - Marachem. Obrońcy tytułu, rozstawieni z numerem drugim, awansowali do ćwierćfinału po wygranej a Hiszpanami Danielem Gimeno-Traverem i Albertem Montanesem 6:3, 6:0. Teraz trafią na Santiago Gonzaleza z Meksyku i Argentyńczyka Maximo Gonzaleza.

Acapulco kończy miesięczny cykl startów Polaka w Ameryce Południowej.

Wyniki środowych spotkań:

Druga runda gry pojedynczej:

David Ferrer (Hiszpania, 1) - Santiago Gonzalez (Meksyk) 6:2, 6:2

Nicolas Almagro (Hiszpania, 2) - Filippo Volandri (Włoch) 6:2, 6:2

Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 4) - Fabio Fognini (Włochy) 5:7, 6:3, 7:5

Santiago Giraldo (Kolumbia) - Albert Montanes (Hiszpania, 5) 6:3, 6:4

Aleksandr Dołgopołow (Ukraina, 6) - Carlos Berlocq (Argentyna) 6:4, 6:1

Juan Monaco (Argentyna, 7) - Pablo Cuevas (Urugwaj) 6:3, 6:4

Łukasz Kubot (Polska) - Eduardo Schwank (Argentyna) 6:7 (8-10), 6:4, 6:4

Thomaz Bellucci (Brazylia) - Ivan Navarro (Hiszpania) 1:6, 6:4, 6:3

Pierwsza runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot, Oliver Marach (Polska, Austria, 2) - Daniel Gimeno-Traver, Albert Montanes (Hiszpania) 6:3, 6:0

INTERIA.PL/PAP

Zobacz również

  • Allen Iverson przeżywa mecze Sixers i chce wrócić do NBA

    Słynny amerykański koszykarz 36-letni Allen Iverson oznajmił, że chce wrócić do ligi NBA, którą opuścił przed dwoma laty. Jego obecność na trybunach podczas meczów drugiej rundy play... więcej