MKS Chojniczanka - Bruk-Bet Termalica 2-1 w 1/8 finału Pucharu Polski

MKS Chojniczanka pokonała na własnym stadionie Buk-Bet Termalicę Nieciecza 2-1 i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Przepięknego gola na wagę zwycięstwa strzelił dla gospodarzy Paweł Zawistowski. W ćwierćfinale jego drużyna zmierzy się z Górnikiem Zabrze.

Puchar Polski: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

Pierwszoligowa Chojniczanka na własnym stadionie nie przegrała od blisko pół roku, więc przed "Słoniami" było trudne zadanie. Dla Bruk-Betu Termaliki był to drugi mecz pod wodzą nowego trenera - Macieja Bartoszka, który jeszcze nie tak dawno prowadził właśnie Chojniczankę.

W lidze oba zespoły pokonały swoich rywali przed tym starciem. "Słonie" wygrały z Lechią Gdańsk 2-1, a Chojniczanka zanotowała trzy punkty w meczu z Zagłębiem Sosnowiec (3-1).

W dziewiątej minucie jedną z pierwszych ciekawych akcji mieli goście. Łukasz Piątek groźnie uderzał na bramkę rywala, ale Radosław Janukiewicz nie dał się pokonać i wybił futbolówkę.

Kilka minut później odpowiedziała Chojniczanka. Gospodarze przeprowadzili składną akcję, a na bramkę strzelał Andrzej Rybski. Futbolówka została jednak zablokowana.

W 24. minucie bramkarza gości z dystansu chciał zaskoczyć Wojciech Lisowski, ale Krzysztof Baran był na posterunku.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza też próbowała swoich sił ze strzałów z dystansu. W 30. minucie Bartosz Szeliga zdecydował się na uderzenie zza "szesnastki", ale posłał piłkę wysoko ponad bramkę.

Chojniczanka najciekawszą okazję w pierwszej połowie stworzyła sobie dosłownie kilkanaście sekund później. Po dośrodkowaniu Pawła Zawistowskiego z rzutu wolnego, piłkę groźnie uderzał Tomasz Mikołajczak. Bramkarz "Słoni" wykazał się jednak znakomita paradą i uchronił drużynę od utraty gola.

Pod koniec pierwszej połowy gospodarze byli bardzo groźni ze stałych fragmentów gry. Świetnie na bramce spisywał się jednak Krzysztof Baran. Rywala straszył zwłaszcza Paweł Zawistowski, który w 43. minucie przy rzucie z wolnego, obił spojenie bramki.

Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. W drugiej połowie znowu groźni byli natomiast gospodarze. W 51. minucie Mikołajczak dostał dobrą piłkę i ruszył w pole karne rywala. Jego strzał pewnie obronił jednak Baran.

Kilka minut później niebezpiecznie odpowiedziały "Słonie". Vladislavs Gutkovskis uderzał na bramkę z lewej strony, ale piłka uderzyła tylko w boczną siatkę. Chwilę później Łotysz musiał opuścić murawę z powodu kontuzji. W jego miejsce pojawił się Bartosz Śpiączka.

Chojniczanka wyszła na prowadzenie w 60. minucie. Zawistowski świetnie zgrywał piłkę do Mikołajczaka, a ten pewnie pokonał bramkarza rywali.

"Słonie" szybko odpowiedziały i doprowadziły do remisu zaledwie dziewięć minut później. Po idealnym dośrodkowaniu od Kamila Słabego, Bartosz Szeliga strzałem z główki pokonał Janukiewicza.

Goście mogli wyjść na prowadzenie w 75. minucie. Szymon Pawłowski groźnie uderzał z wolnego, ale Janukiewicz wykazał się dobrą obroną i wybił futbolówkę. Kilka minut później fatalny błąd popełnił Adam Ryczkowski, podając piłkę wprost pod nogi rywala. Termalica nie wykorzystała jednak znakomitej szansy. Szymon Pawłowski znowu miał okazję na pokonanie bramkarza rywali, ale źle trafił w piłkę i posłał ją ponad poprzeczkę.

Chojniczanka drugiego gola zdobyła z rzutu wolnego. Gospodarze mieli piłkę bardzo blisko pola karnego rywala. Paweł Zawistowski idealnie przymierzył i nie dał szans bramkarzowi "Słoni", zapewniając drużynie prowadzenie. Po strzelonym golu koledzy zafundowali mu słynną "kołyskę", ponieważ piłkarz Chojniczanki niedawno został ojcem.

Goście mogli po raz drugi doprowadzić do remisu w 89. minucie. Świetne uderzenie Kamila Słabego obronił jednak Janukiewicz i na tablicy wyników mieliśmy wciąż 2-1 dla Chojniczanki.

Ostatecznie w spotkaniu nie zobaczyliśmy już więcej goli. Chojniczanka awansowała do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z Górnikiem Zabrze.

Adrianna Kmak

MKS Chojniczanka - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2-1 (0-0)

Bramki: 1-0 Mikołajczak (60.), 1-1 Szeliga (69.), 2-1 Zawistowski (85.)

Sędzia: Ł. Bednarek

Dowiedz się więcej na temat: Chojniczanka | Bruk-Bet Termalica Nieciecza | Puchar Polski