• 6 .Villarreal CF (16 pkt.)
  • 7 .Real Betis Balompié (16 pkt.)
  • 8 .Sevilla FC (16 pkt.)

Real Madryt. 12 zawodników na boisku

Real Madryt niespodziewanie przegrał z Realem Betis 0-1 na własnym stadionie w Primera Division. W drugiej połowie doszło do niecodziennej sytuacji. W pewnym momencie na boisku przebywało 12 zawodników Realu Madryt.

Na 20 minut przed zakończeniem spotkania z Realem Betis, trener "Królewskich" przeprowadził podwójną zmianę. W miejsce Luki Modrica i Marcelo pojawili się Borja Mayoral i Lucas Vazquez.

W momencie gdy dochodziło do zmian, chorwacki pomocnik był opatrywany przez lekarzy madryckiego klubu poza murawą i nie wiedział o tym, że został zmieniony.

Po interwencji medyków Modrić wrócił na boisko i przez krótką chwilę na murawie przebywało 12 zawodników Realu Madryt. Sędzia Mateu Lahoz wychwycił to zdarzenie i kazał Chorwatowi opuścić boisko.

Real Betis przerwał niesamowitą serię Realu 73 kolejnych spotkań ze zdobytą przynajmniej jedną bramką. "Królewscy" zdobywali bramki w każdym spotkaniu każdych rozgrywek od 30 kwietnia 2016 roku.

W następnej kolejce broniący tytułu piłkarze Realu, zagrają w sobotę na wyjeździe z Deportivo Alaves.