• 6 .Real Sociedad San Sebastián (9 pkt.)
  • 7 .Real Betis Balompié (9 pkt.)
  • 8 .Real Madryt (8 pkt.)

Real i Barcelona z kompletem zwycięstw

Piąte zwycięstwa w 5. kolejce La Liga odniosły Real Madryt i FC Barcelona. W tej drugiej ekipie rekord śrubuje Zlatan Ibrahimović, który trafiał w każdym meczu swojego zespołu.

"Królewscy" na Santiago Bernabeu pokonali CD Tenerife 3:0 Podopieczni Manuela Pellegriniego rozpoczęli punktowanie rywala w drugiej połowie. Dwukrotnie Sergia Aragonesesa pokonywał Karim Benzema, najpierw w 47. min głową po wrzutce Xabiego Alonso, a potem w 58. min po indywidualnej akcji. Kropkę nad "i" postawił w 77. min Kaka, dobijając strzał Raula.

Z kolei Barcelona wygrała na La Rosaleda z Malagą 2:0. Podopieczni Josepa Guardioli objęli prowadzenie w 39. min. Po zagraniu Lionela Messiego na listę strzelców wpisał się Zlatan Ibrahimović. To jego piąta bramka w piątym meczu, żaden z debiutantów w zespole Barcelony nie miał takiego początku. Drugi gol padł w 59. min - po rzucie wolnym w wykonaniu Xaviego drogę do siatki znalazł Gerard Pique.

Gospodarze kończyli mecz w "dziesiątkę", gdy w 85. min po ostrym faulu na Danim Alvesie z boiska wyrzucony został Albert Luque.

Barcelona i Real wywalczyły komplet punktów, Katalończycy ustępują rywalom tylko gorszym bilansem bramkowym.

W innym meczu Sevilla gładko rozprawiła się z Athletikiem Bilbao, wygrywając na Estadio San Mames 4:0. Już do przerwy podopieczni Manola Jimeneza prowadzili 3:0 dzięki trafieniom Renato, Negredo i Kanoute. W drugiej połowie rezultat ustalił Jesus Navas.

Na prowadzeniu umocnił się Real, który pozostanie samotnym liderem, jeśli wieczorem punkty straci FC Barcelona. Sevilla plasuje się tuż za prowadzącą dwójką, z dorobkiem 12 punktów.