• 6 .Atletico Madryt (1 pkt.)
  • 7 .Girona FC (1 pkt.)
  • 8 .Espanyol Barcelona (1 pkt.)

Primera Division: Zwycięstwo Barcelony

Siódme zwycięstwo w Primera Division odniosła FC Barcelona, która w derbach pokonała Espanyol 2:0. Pojedynek ten zainaugurował 22. kolejkę rozgrywek.

Było to pierwsze zwycięstwo Barcelony pod wodzą Radomira Antica i pierwsze w ostatnich sześciu spotkaniach.

Wynik meczu został ustalony w ciągu dwóch minut. W 40. minucie na listę strzelców - po uderzeniu głową - wpisał się Philip Cocu, a dwie minuty później na 2:0 podwyższył Xavi.

Bardzo dobrze w bramce Barcelony spisał się Roberto Bonano, który zachował czyste konto. Spotkanie z trybun oglądał tymczasowy prezydent klubu Enric Reyna, który objął władze po dymisji Joana Gasparta.

Barcelona zdobyła do tej pory 27 punktów i traci do lidera 16 "oczek", mając rozegrane jedno spotkanie więcej. Pierwszy w tabeli Real Sociedad rozegra swój mecz w niedzielę z Betisem w Sewilli.

Dowiedz się więcej na temat: FC Barcelona | Primera Division