• 6 .Levante UD (9 pkt.)
  • 7 .Real Sociedad San Sebastián (9 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (9 pkt.)

Primera Division: Sociedad powiększa przewagę

Lider hiszpańskiej Primera Division Real Sociedad wciąż zadziwia. Tym razem w wyjazdowym meczu rozprawił się z Recreativo 3:1 i powiększył przewagę na drugą w tabeli Valencią do 7 punktów.

Co prawda Raul Molina w 40. minucie zdobył prowadzenie dla gospodarzy, jednak już 2 minuty później był remis - na listę strzelców wpisał się Nihat Kahveci.

Ten sam zawodnik w 58. minucie dał Sociedad na prowadzenie. Gospodarzom nie pomogło również wyrzucenie z boiska Kovacevica w 70. minucie. Co więcej, Recreativo straciło jeszcze jedną bramkę - wynik meczu ustalił w samej końcówce Llorente.

Wicelider tabeli zespół Valenci doznał niespodziewanej porażki 0:1 z Deportivo La Coruna. Jedyna bramka padła w 21. minucie po błędzie bramkarza gospodarzy, który zbyt krótko wykopał piłkę. Gola zdobył niezawodny Roy Maakay. W drugiej połowie meczu najlepszej okazji do wyrównania nie wykorzystał Aimar - jego słabe uderzenie z rzutu karnego wyłapał Juanmi.

Espanyol Barcelona pokonał Valladolid 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył już w 8. minucie Savo Milosevic. Goście kończyli mecz w "dziewiątkę" - już w 23. minucie z boiska został usunięty Marcos, a w 63. dołączył do niego Pena.

Betis Sevilla pokonał Osasunę Pampeluna 2:1. Gospodarze od 18. minuty prowadzili po golu Alfonso. Po godzinie gry czerwoną kartkę zobaczył jednak Denilson i goście zwietrzyli swoją szansę. W 84. minucie dopięli swego, bo Ivan Rosado doprowadził do wyrównania. Wystarczył jednak moment dekoncentracji w samej końcówce meczu i Assuncao zapewnił gospodarzom 3 punkty.

Zobacz wyniki 15. kolejki Primiera Division.

Dowiedz się więcej na temat: Real Sociedad | Primera Division