• 6 .CD Leganés (14 pkt.)
  • 7 .Real Sociedad San Sebastián (13 pkt.)
  • 8 .Villarreal CF (13 pkt.)

Premiera Division: Zwycięstwo Realu z Barceloną

Real Madryt pokonał FC Barcelonę 2:0 w meczu na szczycie hiszpańskiej Primera Division. Bramki dla "Królewskich" zdobyli Fernando Morientes w 24. minucie i Luis Figo w 90.

Pierwszy kwadrans meczu należał do Barcelony, a szansę na objęcie prowadzenia zmarnowali Overmars i Kluivert. Później Real zagęścił środek pola i przystąpił do ataku. W 24. minucie akcję zainicjował Zinedine Zidane, podał na lewą stronę do McManamana, ten dośrodkował w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Morientes i strzałem głową zdobył prowadzenie dla Realu.

W drugiej połowie gra się zaostrzyła. Barcelona nie potrafiła poradzić sobie ze znakomicie grającą w linii pomocy jedenastką "Królewskich".

W końcówce Barcelona zaatakowała większą liczbą zawodników narażając się na bardzo groźne kontry. W ostatniej minucie Figo po takim kontrataku strzelił drugą bramkę dla Realu.

Wynik ten z pewnością ucieszył piłkarzy Deportivo La Coruna, którzy po efektowym zwycięstwie nad Osasuną Pampeluna 5:1, utrzymali prowadzenie w tabeli hiszpańskiej Primera Division.

Mecz rozpoczął sie fatalnie dla Deportivo, które już w 9. minucie straciło bramkę po strzale Aloisiego. Po dziesięciu minutach wyrównującą bramkę strzelił Tristan rozwiązując worek z golami dla piłkarzy z La Coruny.

Pogromca Legii Warszawa w Pucharze UEFA, CF Valencia zdobyła trzy punkty z Rayo Vallecano. Przy stanie 1:1 bramkę dającą zwycięstwo piłkarzom z Estadio Mestalla strzelił w 88. minucie Sanchez.

Zobacz wyniki spotkań 11. kolejki

Dowiedz się więcej na temat: Fernando Morientes | figo | Primera Division | Real