• 6 .Athletic Bilbao (56 pkt.)
  • 7 .Real Sociedad San Sebastián (55 pkt.)
  • 8 .SD Eibar (50 pkt.)

Passa Barcelony trwa

FC Barcelona kontynuuje wspaniałą serię. Podopieczni Franka Rijkaarda jako jedyny zespół w Primera Division nie doznali jeszcze porażki. W meczu kończącym 8. kolejkę "Barca" pokonała przed własną publicznością Osasunę 3:0.

Po tym zwycięstwie Barcelona umocniła się na prowadzeniu w tabeli. Katalończycy mają na swoim koncie 22 punkty. Zajmująca drugie miejsce FC Sevilla traci do Barcelony pięć "oczek". Na trzecim miejscu plasuje się obrońca mistrzowskiego tytułu CF Valencia (14 pkt).

W 40. minucie Samuel Eto'o wykorzystał dokładne podanie od Ronaldinho otwierając wynik meczu. Cztery minuty później to Brazylijczyk mógł cieszyć się ze zdobycia bramki. Cesar Cruchaga sfaulował Ronaldinho w polu karnym, a sprawiedliwość wymierzył sam poszkodowany. W doliczonym czasie gry Eto'o wpisał się na listę strzelców po raz drugi w tym spotkaniu. To siódmy gol Kameruńczyka w obecnych rozgrywkach.