• 6 .Athletic Bilbao (7 pkt.)
  • 7 .Villarreal CF (6 pkt.)
  • 8 .Levante UD (6 pkt.)

Girona FC - Atletico Madryt 2-2. Wpadka faworyta na inaugurację

Od niespodzianki zaczyna grę w Primera Division beniaminek z Girony. Zespół z Estadio Montilivi zremisował 2-2 (2-0) z Atletico Madryt. "Los Colchoneros" kończyli mecz w "dziesiątkę" po kuriozalnej czerwonej kartce dla Antoine'a Griezmanna.

Primera Division - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Girona FC wykorzystała rozprężenie zespołu Diego Simeone. Dwie bramki jeszcze przed przerwą zdobył Urugwajczyk Cristhian Stuani i "Atleti" znalazło się w bardzo trudnej sytuacji.

W 67. minucie Antoine Griezmann był faulowany w polu karnym gospodarzy, ale arbiter uznał, że Francuz symulował. Griezmann obejrzał żółtą kartkę, a po kilkudziesięciu sekundach, kiedy protestował u sędziego Juana Martineza Munuery... obejrzał drugie "żółtko" i wyleciał z boiska.

Sportowa złość drużyny "Cholo" okazała się zbawienna. Dwanaście minut przed końcem kontaktowego gola strzelił Angel Correa, a w 85. minucie do wyrównania doprowadził Jose Maria Gimenez.

Na więcej zespołu z Madrytu nie było stać. Jeśli w niedzielę Barcelona i Real wygrają swoje mecze, ekipa Simeone od początku sezonu będzie musiała gonić za największymi rywalami. Kolejnym przeciwnikiem Atletico będzie UD Las Palmas. Beniaminka z Girony czeka mecz z Malagą.