• 6 .Real Sociedad San Sebastián (55 pkt.)
  • 7 .Athletic Bilbao (53 pkt.)
  • 8 .SD Eibar (50 pkt.)

Brutalny mecz w Sevilli

W meczu zespołów walczących o miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów Atletico Madryt pokonało na wyjeździe Sevillę 2:1. Od 60. minuty gospodarze grali w dziesięciu. Po 29. kolejkach ligi hiszpańskiej Atletico zajmuje 4. pozycję, a jego przewaga nad Sevillą wzrosła do 5 punktów.

Zespół z Madrytu dwukrotnie wychodził na prowadzenie. W 19. minucie bramkarza Sevilli po raz pierwszy pokonał Maxi Rodriguez. Tuż po rozpoczęciu II połowy wyrównał Diego Capel, ale dziewięć minut później Sergio Aguero zdobył zwycięskiego gola.

Piłkarze obu drużyn nie szczędzili sobie złośliwości. Zamiast dobrej gry, kibice oglądali wiele brutalnych faulów. W 70. minucie z boiska wyleciał Enzo Maresca, który uderzył głową strzelca drugiej bramki dla gości. Ci też nie pozostawali dłużni i mecz zakończyli z czterema żółtymi kartkami.

W drugim spotkaniu Real Mallorca pokonał Deportivo La Coruna 1:0 po golu Juana Arango w 22. minucie.

29. KOLEJKA

sobota:

Sevilla - Atletico Madryt 1:2 (0:1)

Bramki: Diego Capel (48.) - Maxi Rodriguez (19.), Sergio Aguero (57.). Czerwona kartka: Enzo Maresca (60.).

Real Mallorca - Deportivo La Coruna 1:0 (1:0)

Bramka: Arango (22.).