• 6 .Athletic Bilbao (62 pkt.)
  • 7 .Real Sociedad San Sebastián (61 pkt.)
  • 8 .SD Eibar (54 pkt.)

Barcelona gromi i zdobywa Superpuchar Hiszpanii

FC Barcelona gładko pokonała Athletic Bilbao 3:0 w rewanżowym meczu o Superpuchar Hiszpanii. W pierwszym spotkaniu obu drużyn Blaugrana zwyciężyła 2:1 i podopieczni Josepa Guardioli sięgnęli po pierwsze trofeum w nowym sezonie.

W pierwszej połowie na Camp Nou wynik mógł otworzyć Zlatan Ibrahimović. Tuż przed przerwą szwedzki napastnik otrzymał znakomite podanie od Lionela Messiego, po czym przyjął piłkę na klatkę piersiową i natychmiast uderzył z powietrza, jednak futbolówkę sparował na róg Iraizoz.

Drugą część gry gospodarze rozpoczęli niezwykle ofensywnie i już w 50. min objęli prowadzenie. W pole karne wpadł Lionel Messi i lekko przerzucając piłkę nad Iraizozem otworzył rezultat spotkania. W kolejnych minutach bramkarz Bilbao wychodził ze sporych opresji, bo na jego szczęście mylili się Xavi, Henry i Puyol. Ten ostatni główkował w poprzeczkę. Tymczasem w 68. min w polu karnym padł Dani Alves, a sędzia wskazał na "wapno". Pewnie z jedenastu metrów uderzył Messi i było 2:0.

Cztery minuty później nieporozumienie w defensywie gości wykorzystał Bojan Krkić, ze spokojem umieszczając futbolówkę w pustej bramce. Napastnik reprezentacji Hiszpanii chwilę wcześniej zmienił Ibrahimovicia. W końcówce minimalnie pomylił się jeszcze Xavi z rzutu wolnego z 18 metrów.

FC Barcelona - Athletic Bilbao 3:0 (0:0)