• 6 .Watford FC (11 pkt.)
  • 7 .Huddersfield Town FC (9 pkt.)
  • 8 .Burnley FC (9 pkt.)

Premiership: Derby Londynu dla Chelsea

W 23. serii spotkań angielskiej Premiership, na Stamford Bridge w Londynie rozegrano derby stolicy Anglii. Chelsea nie dała żadnych szans Charltonowi i rozgromiła rywala 4:1.

Już w 3. minucie meczu Chris Powell sfaulował w polu karnym Jimmy Floyda Hasselbainka i prowadzący zawody Mike Dean podyktował rzut karny, który na bramkę zmienił sam poszkodowany. W 11. minucie pięknym strzałem z 16 metrów popisał się William Gallas i bramkarz gospodarzy Dean Kiely musiał drugi raz wyjmować piłkę z bramki.

W 34. minucie trzecią bramkę dla Chelsea zdobył po podaniu Jespera Gronkjaera Eidur Gudjohnsen. Tuż przed przerwą honorową bramkę dla Charltonu uzyskał z rzutu karnego (faul Marcela Desailly na Kevinie Lisbie) Jaon Euell. Wynik derbów Londynu na 4:1 ustalił w 54. minucie Graeme Le Saux.

Chelsea, która zajmuje w tabeli trzecie miejsce, ma swoim koncie 41 punktów i traci do Arsenalu 5 "oczek". "Kanonierzy" swoje spotkanie rozegrają w niedzielę.

Trzy punkty na wyjeździe zainkasował Manchester United. "Czerwone Diabły" rozstrzelały na The Hawthorns West Bromwich Albion 3:1. Pierwsi bramkę zdobyli gospodarze po celnym trafieniu Jasona Koumasa. Później gole strzelali już tylko goście z Manchesteru, kolejno: Van Nistelrooy (8), Scholes (23) i Solskjaer (55). MU pozostanie po tej kolejce wiceliderem Premiership.

Jedenaste ligowe spotkanie bez zwycięstwa zanotował FC Liverpool. The Reds zaledwie zremisowali na Anfield Road z Aston Villą 1:1. Jerzy Dudek obejrzał występ kolegów z ławki rezerwowych.

Manchester City pokonał na własnym stadionie Leeds United 2:1. Spotkanie toczyło się pod dyktando gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w 28. minucie po bramce Goatera. Chwilę po przerwie na 2:0 podwyższył Jensen. Honorowego gola dla Leeds zdobył dopiero w doliczonym czasie gry Kewell.