• 6 .Liverpool FC (4 pkt.)
  • 7 .Southampton FC (4 pkt.)
  • 8 .Everton FC (4 pkt.)

Premiership: Arsenal wciąż niepokonany na wyjeździe

Arsenal Londyn pokonał na wyjeździe Aston Villa 2:1. Kanonierzy pozostają jedynym zespołem w Premiership, który jeszcze nie przegrał meczu na wyjeździe. Na Villa Park Arsenal wygrał pierwszy raz od 7 lat.

Prowadzenie dla podopiecznych Arsene Wengera zdobył Brazylijczyk Edu w 15 minucie i wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie piłkarze Aston Villa byli bliscy wyrównania, ale David Seaman w fantastyczny sposób obronił rzut karny, wykonywany przez Barry'go. W myśl powiedzenia, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, Arsenal strzelił drugą bramkę. W 60 minucie Pires lobem pokonał Petera Schmeichela. Kontaktową bramkę dla Aston strzelił Dublin w 69. minucie.

W drugim niedzielnym meczu Leeds United pokonał Blackburn Rovers 3:1 po dwóch bramkach Fowlera i jednej Kewella.

W tabeli prowadzi Manchester United i ma punkt przewagi nad Arsenalem, który ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie.