• 6 .Arsenal Londyn (13 pkt.)
  • 7 .Burnley FC (13 pkt.)
  • 8 .Liverpool FC (13 pkt.)

Premier League: Pięć goli Manchesteru City, porażki Chelsea i MU

Mistrzowie Anglii piłkarze Manchesteru City urządzili sobie ostre strzelanie w spotkaniu 12. kolejki Premier League z Aston Villą, wygrywając aż 5-0. Coraz więcej powodów do niepokoju mają fani Chelsea, która przegrała 1-2 na wyjeździe z West Bromwich Albion. Przegrał też Manchester United.

W pojedynku "The Citizens" z Aston Villą piłka długo nie chciała wpaść do bramki gości, ale gdy w 43. minucie David Silva pokonał Brada Guzana, worek z bramkami się otworzył.

Po przerwie dwie kolejne jedenastki dla Manchesteru wykorzystali Sergio Aguero i Carlos Tevez.

W następnych dziesięciu minutach Aguero i Tevez dołożyli jeszcze po jednym trafieniu i wysoka wygrana gospodarzy stała się faktem.

Przed tygodniem Aston Villa przegrała u siebie 2-3 z Manchesterem United, teraz uległa drugiej drużynie z tego miasta.

Chelsea Londyn po raz ostatni wygrała w Premier League 20 października. Potem przyszły dwa remisy i dwie porażki. Ta druga dzisiaj w meczu z West Bromwich.

Eden Hazard odpowiedział co prawda na gola Shane'a Longa, ale Peter Odemwingie dał wygraną gospodarzom 2-1.

Dopiero trzeci mecz w sezonie wygrał zespół Liverpoolu. Do bramki Wigan dwa razy trafił Luis Suarez, potwierdzając wysoką formę z meczu towarzyskiego Polska - Urugwaj (1-3), rozegranego w środę w Gdańsku.

Gola dla Liverpoolu strzelił także Jose Enrique i "The Reds" wygrali 3-0.

W bramce Southamptonu znów zabrakło Artura Boruca, a jego drużyna pokonała na wyjeździe 3-1 Queens Park Rangers. To dopiero druga wygrana "Świętych" w tym sezonie.

Reading pokonał Everton 2-1, a Newcastle przegrało 1-2 ze Swansea.

W ostatnim sobotnim meczu piłkarze Manchesteru United przegrali na wyjeździe z Norwich 0-1. Była to trzecia porażka "Czerwonych Diabłów" w sezonie i kosztowała ich utratę pozycji lidera na rzecz rywala zza miedzy - Manchesteru City.

Premier League: Wyniki, strzelcy, tabela. NA ŻYWO

Dowiedz się więcej na temat: Premier League | Manchester City | Sergio Aguero