• 6 .Liverpool FC (4 pkt.)
  • 7 .Southampton FC (4 pkt.)
  • 8 .Everton FC (4 pkt.)

Chelsea dalej walczy o tytuł!

W jedynym poniedziałkowym spotkaniu 37. kolejki Premier League Chelsea Londyn pokonała na wyjeździe Newcastle United 2:0. Dzięki tej wygranej "The Blues" zrównali się punktami z prowadzącym w tabeli Manchesterem United.

O mistrzostwie Anglii zadecyduje zatem ostatnia kolejka rozgrywek. W lepszej sytuacji jest ekipa Tomasza Kuszczaka. "Czerwone Diabły" mogą się bowiem pochwalić o wiele lepszym bilansem bramkowym, co decyduje o kolejności drużyn przy równej liczbie punktów.

Losy spotkania z Newcastle piłkarze z Londynu rozstrzygnęli po zmianie stron. W 60 minucie Niemiec Michael Ballack głową skierował piłkę do siatki po precyzyjnym dośrodkowaniu Didiera Drogby z prawego skrzydła.

Na osiem minut przed końcem spotkania wynik na 2:0 dla gości ustalił Florent Malouda, który pokonał bramkarza Newcastle z kilkunastu metrów wykorzystując prostopadłe podanie Franka Lamparda w pole karne gospodarzy.

W ostatniej serii spotkań Chelsea zmierzy się na własnym stadionie z Boltonem a Manchester na wyjeździe zagra z Wigan.

Newcastle United - Chelsea Londyn 0:2 (0:0)

Bramki: Ballack (60. - głową), Malouda (82.)