Zmiany w kadrze Orłów

Plany selekcjonera hokejowej reprezentacji Polski Petera Ekrotha wzięły w łeb. Spośród powołanych Szwed nie będzie mógł skorzystać z Adama Bagińskiego i Grzegorza Pasiuta. W ich miejsce zostali powołani Sebastian Kowalówka i Jarosław Różański.

Bagiński zrezygnował z gry w kadrze, podobnie jak dużo wcześniej - najlepszy środkowy GKS-u Tychy Adrian Parzyszek. Młoda strzelba ComArchu/Cracovii - Pasiut 30 marca wędruje na stół operacyjny (kolano), o czym Ekroth był już dawno informowany. Widocznie jednak zapomniał, stąd powołanie.

Reklama

Pasiuta w kadrze zastąpi Sebastian Kowalówka, który złapał znakomitą formę w finałach play-off.

Zadziałała również zasada, że jak trwoga, to do ... Różańskiego. Pierwotnie tego doświadczonego i wszechstronnego gracza (jest napastnikiem, ale z powodzeniem może grac również w obronie) zabrakło na liście powołanych. Szwed uzasadnił to w ten sposób: - Nie miałem kiedy sprawdzić i poznać Różańskiego, więc go nie powołałem.

Kapitan Wojasa/Podhale dostał telefon od asystenta Ekrotha - Wojciecha Tkacza i powołanie przyjął.

Wojciech Tkacz nie chciał potwierdzić tych zmian w kadrze. - Wszelkie tego typu informacje będą wychodziły oficjalnie z PZHL-u. Skąd wiadomość, że Bagiński nie przyjadzie? Na razie jego rezygnację z udziału w zgrupowaniu traktuję jako plotkę - stwierdził Tkacz.

Zgrupowanie kadry zaczyna się 21 marca w Sosnowcu, ale jeszcze tego samego dnia hokeiści przenoszą się na obóz do Krynicy.

MŚ I Dywizji odbędą się w Toruniu w dniach 11-18 kwietnia. Zmierzymy się na nich kolejno: z Holandią, Rumunią, Ukrainą, Włochami i Wielką Brytanią.

Dowiedz się więcej na temat: kadr | Jarosław Różański | szwed | Tomek Bagiński

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje