Polscy hokeiści przegrali z Koelner Haie 1-7

Hokejowa reprezentacja Polski przegrała z Koelner Haie 1-7 w meczu o wielki finał Pucharu Tatr w Popradzie. Jedynego gola dla naszej kadry strzelił Daniel Laszkiewicz.

Wszystko co dobre, skończyło się dla Polaków w I tercji. Krzysztof Zborowski miał jeszcze resztki sił po ciężkim, piątkowym spotkaniu z HK Poprad (2-1), więc dzielnie się spisywał między słupkami. Wprawdzie w 5. min straciliśmy gola, ale szybko odpowiedział rutynowany napastnik Comarch/Cracovii - Daniel Laszkiewicz i było 1-1.

Reklama

W II tercji jednak rutynowani Niemcy, których skład jest naszpikowany Kanadyjczykami "rozstrzelali" "Biało-czerwonych". Po golu na 1-5 autorstwa Aleksandra Weissa Zborowskiego w bramce zastąpił Michał Plaskiewicz.

Najlepszym graczem naszej drużyny został wybrany Miroslav Zatko.

Oprócz Polaków, HC Poprad i Haie w Tatranskym Poharze rywalizują drugi zespół z Popradu, który będzie grał w rosyjskiej zawodowej lidze KHL - HC Liv, silny czeski HC Vitkovice, a także austriacki Grazer 99ers.

Polska - Koelner Haie 1-7 (1-2, 0-3, 0-2)

Bramki:

1-0 Weiss (5.)

1-1 D. Laszkiewicz (6.)

2-1 Pettinger (13.)

3-1 Tripp (21.)

4-1 D´Aversa (26. w przewadze)

5-1 Weiss (31.)

6-1 Hauner (47.)

7-1 Boos (52.).

W karnych 2-0.

Polska: Zborowski (od 31. Plaskiewicz) - Zatko, Dutka; Urbanowicz, Pasiut, Łopuski - Csorich, Skrzypkowski; Kolusz, Zapała, D. Kapica - Rompkowski, Dąbkowski; Danieluk, Słaboń, D. Laszkiewicz - Pociecha, Kmiecik - T. Kozłowski, Dziubiński, Malasiński.

Dowiedz się więcej na temat: hokeiści | hokejowa reprezentacja | Wiktor Pysz | hokej | Poprad

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama