Koronacja w poniedziałek?

W poniedziałek możemy poznać mistrza Polski w hokeju na lodzie. ComArch Cracovia potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa. Jeśli pokona GKS Tychy na własnym lodzie, zdobędzie złote medale. Relację internetową ze spotkania w Krakowie przeprowadzi Interia.pl.

Obie drużyny w poprzednim sezonie zajęły miejsca na podium - GKS Tychy zdobył wicemistrzostwo Polski, Cracovia znalazła się na trzecim miejscu. Krakowianie marzą o powtórzeniu sukcesu z 2006 roku, kiedy to sięgnęli po krajowy prymat, po raz piąty.

Reklama

W 1932, 1936 i 1948 roku mistrzostwa nie odbyły się ze względu na przygotowania reprezentacji do igrzysk olimpijskich.

W 1933 roku finałowy pojedynek mimo przedłużenia czasu gry nie przyniósł rozstrzygnięcia (0:0). Obu drużynom - Legii Warszawa i Pogoni Lwów przyznano tytuł mistrzowski, jako że na rozegranie powtórzonego meczu w innym terminie zabrakło środków.

Na początku lat 50. drużyny rywalizowały o mistrzostwo kraju pod nazwami zrzeszeń sportowych, np. Legia - to CWKS Warszawa, KTH - to Unia, Pomorzanin Toruń - to Kolejarz, Polonia Bydgoszcz - Gwardia, itp.

Medaliści mistrzostw Polski w hokeju na lodzie (kolejno zdobywcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca):

2007 Wojas Podhale Nowy Targ GKS Tychy Cracovia Comarch

2006 Cracovia Comarch Kraków GKS Tychy Wojas Podhale Nowy Targ

2005 GKS Tychy Dwory S.A.Unia Oświęcim Comarch Cracovia

2004 Dwory S.A.Unia Oświęcim Wojas Podhale Nowy Targ GKS Tychy

2003 Dwory Unia Oświęcim GKS Katowice Stoczniowiec Gdańsk

2002 Dwory Unia Oświęcim GKS Katowice GKS Tychy

2001 Dwory Unia Oświęcim GKS Katowice Polonia Bytom

2000 Dwory Unia Oświęcim Tymbark Podhale N.Targ KTH Krynica

1999 Dwory Unia Oświęcim KTH Krynica Tymbark Podhale N.Targ

1998 Dwory Unia Oświęcim Tymbark Podhale N.Targ KKH Katowice

1997 Podhale Nowy Targ Unia Oświęcim KKH Katowice

1996 Podhale Nowy Targ Unia Oświęcim TTH Metron Toruń

1995 Podhale Nowy Targ Unia Oświęcim KKH Katowice

1994 Podhale Nowy Targ Unia Oświęcim Górnik 20 Katowice

1993 Podhale Nowy Targ Unia Oświęcim Polonia Bytom

1992 Unia Oświęcim Naprzód Janów Podhale Nowy Targ

1991 Polonia Bytom Unia Oświęcim Podhale Nowy Targ

1990 Polonia Bytom Podhale Nowy Targ Zagłębie Sosnowiec

1989 Polonia Bytom Naprzód Janów Podhale Nowy Targ

1988 Polonia Bytom GKS Tychy Zagłębie Sosnowiec

1987 Podhale Nowy Targ Polonia Bytom Naprzód Janów

1986 Polonia Bytom Podhale Nowy Targ Naprzód Janów

1985 Zagłębie Sosnowiec Polonia Bytom Podhale Nowy Targ

1984 Polonia Bytom Zagłębie Sosnowiec Podhale Nowy Targ

1983 Zagłębie Sosnowiec Polonia Bytom GKS Tychy

1982 Zagłębie Sosnowiec Podhale Nowy Targ Naprzód Janów

1981 Zagłębie Sosnowiec Podhale Nowy Targ GKS Tychy

1980 Zagłębie Sosnowiec Podhale Nowy Targ ŁKS Łódź

1979 Podhale Nowy Targ Zagłębie Sosnowiec ŁKS Łódź

1978 Podhale Nowy Targ Zagłębie Sosnowiec Naprzód Janów

1977 Podhale Nowy Targ Naprzód Janów Baildon Katowice

1976 Podhale Nowy Targ Baildon Katowice Naprzód Janów

1975 Podhale Nowy Targ Baildon Katowice GKS Katowice

1974 Podhale Nowy Targ Baildon Katowice Naprzód Janów

1973 Podhale Nowy Targ Naprzód Janów Baildon Katowice

1972 Podhale Nowy Targ Baildon Katowice Naprzód Janów

1971 Podhale Nowy Targ Naprzód Janów ŁKS Łódź

1970 GKS Katowice Podhale Nowy Targ Baildon Katowice

1969 Podhale Nowy Targ GKS Katowice Pomorzanin Toruń

1968 GKS Katowice Pomorzanin Toruń Podhale Nowy Targ

1967 Legia Warszawa GKS Katowice Pomorzanin Toruń

1966 Podhale Nowy Targ Legia Warszawa GKS Katowice

1965 GKS Katowice Legia Warszawa Polonia Bydgoszcz

1964 Legia Warszawa Podhale Nowy Targ Polonia Bydgoszcz

1963 Legia Warszawa Podhale Nowy Targ Górnik 20 Katowice

1962 Górnik 20 Katowice Legia Warszawa Podhale Nowy Targ

1961 Legia Warszawa Górnik 20 Katowice Podhale Nowy Targ

1960 Górnik 20 Katowice Legia Warszawa Podhale Nowy Targ

1959 Legia Warszawa Górnik 20 Katowice ŁKS Łódź

1958 Górnik 20 Katowice Legia Warszawa Podhale Nowy Targ

1957 Legia Warszawa Górnik 20 Katowice KTH Krynica

1956 Legia Warszawa Górnik 20 Katowice Start Katowice

1955 Legia Warszawa Polonia Bydgoszcz Górnik 20 Katowice

1954 Legia Warszawa Polonia Bydgoszcz Naprzód Janów

1953 Legia Warszawa KTH Krynica Naprzód Janów

1952 Legia Warszawa Naprzód Janów KTH Krynica

1951 Legia Warszawa KTH Krynica Cracovia

1950 KTH Krynica Naprzód Janów Pomorzanin Toruń

1949 Cracovia KTH Krynica Legia Warszawa

1948 -

1947 Cracovia Wisła Kraków ŁKS Łódź

1946 Cracovia ŁKS Łódź Siła Giszowiec

1939 Dąb Katowice Warszawianka Ogniwo Wilno

1938 tytułu nie przyznano - nie uzgodniono terminu finału

1937 Cracovia AZS Warszawa KTH Krynica

1936 -

1935 Czarni Lwów Lechia Lwów Cracovia

1934 AZS Poznań Czarni Lwów Cracovia

1933 Legia Warszawa i Pogoń Lwów AZS Poznań

1932 -

1931 AZS Warszawa Legia Warszawa AZS Poznań

1930 AZS Warszawa Pogoń Lwów Legia Warszawa

1929 AZS Warszawa Pogoń Lwów Legia Warszawa

1928 AZS Warszawa Legia Warszawa TKS Toruń

1927 AZS Warszawa WTŁ Warszawa Pogoń Lwów

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje