1. kolejka PHL. GKS Tychy rozbił SMS 16-0 i został liderem

Nie było niespodzianki na starcie Polskiej Hokej Ligi - wicemistrz Polski GKS Tychy rozbił SMS PZHL Katowice. Szefowie polskiego hokeja powinni zadać sobie pytanie, w której szanującej się lidze sezon rozpoczyna się od wyniku 16-0?

Tyszanie nastrzelali goli i odfajkowali spotkanie ze "Szkółką", ale takie spotkania nie mają żadnego sensu.

Ciekawy mecz oglądali kibice w Nowym Targu, gdzie TatrySki Podhale podejmowało Automatykę Gdańsk. Goście dwukrotnie odrabiali straty, ale faworyci zdobyli cztery gole z rzędu i w 49. minucie prowadzili już 6-2. Spora zaliczka najwyraźniej uśpiła ich czujność, bo gdańszczanie doszli do głosu i siali popłoch pod bramką "Szarotek" i w 55. minucie było już tylko 6-4 po trafieniach Michaiła Samusienki.

Goście wycofali bramkarza i atakowali w sześciu, ale stracili krążek i Mateusz Michalski trafił do pustej bramki, pieczętując zwycięstwo Podhala.

Hat-tricka dla gospodarzy ustrzelił Siergiej Ogorodnikow.

Najbardziej zacięty bój stoczyli hokeiści JKH GKS Jastrzębie i Unii Oświęcim. Gospodarze prowadzili 2-0, a później 3-1, lecz Sebastian Kowalówka zdobył kontaktowego gola w 52. minucie i doprowadził do emocjonującej końcówki. Ostatnie zdanie należało jednak do jastrzębian - na 4-2 podwyższył Radosław Nalewajka.

MZ

1. kolejka:

GKS Tychy - SMS PZHL Katowice 16-0 (4-0, 8-0, 4-0)

Bramki: 1-0 Kamil Kalinowski (11), 2-0 Bartłomiej Jeziorski (14), 3-0 Mateusz Bryk (16), 4-0 Michael Cichy (20), 5-0 Jarosław Rzeszutko (21), 6-0 Kamil Kalinowski (23), 7-0 Alex Szczechura (28), 8-0 Radosław Galant (30), 9-0 Jarosław Rzeszutko (30), 10-0 Radosław Galant (32), 11-0 Filip Komorski (39), 12-0 Bartłomiej Pociecha (40), 13-0 Michael Kolarz (43), 14-0 Mateusz Bepierszcz (47), 15-0 Jarosław Rzeszutko (58), 16-0 Patryk Kogut (60).

Kary: GKS - 0, SMS - 2 minuty. Widzów 600.

TatrySki Podhale Nowy Targ - Automatyka Gdańsk 7-4 (2-1, 2-1, 3-2)

Bramki: 1-0 Siergiej Ogorodnikow (4), 1-1 Adam Skutchan (9), 2-1 Siergiej Ogorodnikow (18), 2-2 Petr Polodna (21), 3-2 Marcin Kolusz (25), 4-2 Siergiej Ogorodnikow (31), 5-2 Elvijs Biezajs (41), 6-2 Krzysztof Zapała (49), 6-3 Michaił Samusienka (50), 6-4 Michaił Samusienka (55), 7-4 Mateusz Michalski (60).

Kary: Podhale - 12, Automatyka - 35 minut, w tym kara meczu Szymon Marzec. Widzów 1 000.

Tempish Polonia Bytom - Naprzód Janów 6-1 (2-1, 2-0, 2-0)

Bramki: 0-1 Marek Indra (4), 1-1 Roman Malinik (8), 2-1 Filip Stoklasa (10), 3-1 Marcin Frączek (32), 4-1 Tomasz Kozłowski (35), 5-1 Richard Bordowski (53), 6-1 Mateusz Danieluk (53).

Kary: Polonia - 10, Naprzód - 26 minut, w tym 10 minut Mateusz Adamus. Widzów 700.

JKH GKS Jastrzębie - Unia Oświęcim 4-2 (2-1, 1-0, 1-1)

Bramki: 1-0 Patryk Matusik (4), 2-0 Dominik Jarosz (4), 2-1 Wojciech Wojtarowicz (7), 3-1 Tomasz Kulas (25), 3-2 Sebastian Kowalówka (52), 4-2 Radosław Nalewajka (60).

Kary: JKH - 39 minut, w tym kara meczu Ivan Jankovic, Unia - 10 minut. Widzów 700.

Mecz PGE Orlik Opole - Tauron KH GKS Katowice rozegrany zostanie w poniedziałek 11 września o godz. 18.30.