Zwycięstwo ManU, remis Kuszczaka

W niedzielnym spotkaniu 14. kolejki Premier League West Ham United przegrał na własnym boisku z Manchesterem United 1:2.

Przed tym pojedynkiem, tak jak w każdym meczu tej serii, oddano hołd zmarłemu George'owi Bestowi, jednemu z najlepszych piłkarzy "Czerwonych Diabłów w historii.

Zanim kibice usiedli wygodnie na trybunach Upton Park gospodarze prowadzili już 1:0. Z lewej strony zacentrował Matthew Etherington, a akcję celnym strzałem wykończył Marlon Harewood.

Goście mieli jednak w swoim składzie Wayne'a Rooneya. Napastnik United na początku drugiej połowy doprowadził do wyrównania, a potem dokładnie dośrodkował z rzutu rożnego, co wykorzystał John O'Shea, uprzedzając w polu karnym Roya Carrolla i uderzeniem głową kierując piłkę do siatki. W tym meczu przeciwko sobie zagrali dwaj bracia Ferdinand - w ekipie West Hamu Anton, a w drużynie "Czerwonych Diabłów" Rio.

W innym niedzielnym spotkaniu Middlesbrough zremisował z West Bromwich Albion 2:2. W zespole gości 90 minut zagrał polski bramkarz Tomasz Kuszczak.

Zobacz wyniki 14. kolejki Premier League

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Premier League | united | remis | West Ham United