Zwycięski pościg Lyonu, porażka Auxerre

Olympique Lyon pokonał u siebie Le Mans 3:2 w najciekawszym sobotnim spotkaniu 7. kolejki francuskiej Ligue 1.

Na Stade Gerland przez ponad 70 minut pachniało sensacją. Obrońcy tytułu bowiem sensacyjnie przegrywali 0:2, po tym jak w 43. i 55. minucie bramkarza gospodarzy zaskoczył pomocnik rodem z Beninu Stephane Sessegnon.

Sygnał do odrabiania strat dał znać w 72. minucie Sidney Govou, który wykończył świetną akcję Juninho Pernambucao. Trzy minuty później precyzyjne dośrodkowanie Brazylijczyka zamienił na bramkę Karim Benzema, a po niespełna 120 sekundach Juninho skompletował hat-tricka w asystach. Po jego dośrodkowaniu z kornera trzy punkty mistrzom Francji zapewnił Milan Baros.

Ireneusz Jeleń zagrał pełne spotkanie w Tuluzie, jednak Auxerre uległo rywalom 0:2. Gole dla gospodarzy zdobyli Elmander i Sissoko. Dla Auxerre była to już szósta porażka w obecnych rozgrywkach.