Zwycięska seria Barcy przerwana!

Po 130 dniach piłkarze Barcelony ponieśli porażkę. Wspaniałą serię podopiecznych Franka Rijkaarda przerwał Real Saragossa. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym rozgrywek o Puchar Króla "Duma Katalonii" przegrała na wyjeździe 2:4.

Do czwartku Barcelona wygrała 13 spotkań z rzędu z Primera Division, trzy w Lidze Mistrzów i dwa w Pucharze Króla.

Na La Romareda Real Saragossa do zwycięstwa poprowadzili Argentyńczyk Diego Milito i Brazylijczyk Ewerthon. Obaj wymieni piłkarze zdobyli po dwa gole w tym spotkaniu. Trzy z nich snajperzy zespołu z Aragonii strzelili po znakomitych kontratakach w niespełna sześć minut pierwszej połowy. Barca zdołała odpowiedzieć trafieniami Henrika Larssona i Ronaldinho, który tym razem nie pomylił się wykonując rzut karny.

Rewanż odbędzie się 1 lutego.

Wynik pierwszego meczu ćwierćfinałowego:

Real Saragossa - FC Barcelona 4:2 (3:1)

Bramki: Diego Milito (23,90+4-karny), Ewerthon (25,27) - dla Saragossy; Henrik Larsson (36), Ronaldinho (62-karny) - dla Barcelony.

Pierwszy mecz - 2:0 dla Espanyolu. Awans Espanyolu

Valencia - Deportivo La Coruna - mecz przerwany w 45 min (pierwszy mecz - 0:1)

Dowiedz się więcej na temat: FC Barcelona | saragossa | mecz | karny | Puchar Króla | Real