Żurawski: Nie chciałbym rozczarować kibiców

Zmieniona - szczególnie jeśli chodzi o linię defensywną - drużyna piłkarska Wisły Kraków w czwartek rozpocznie zmagania w Lidze Europejskiej. Pierwsze spotkanie drugiej rundy eliminacji "Biała Gwiazda" zagra w czwartek na wyjeździe, a jej przeciwnikiem będzie litewski zespół FK Szawle.

"Czasem jednak ciężko jest kogoś zastąpić, ale nie powiedziałbym, że zrobiliśmy krok do tyłu. Zobaczymy, jak to będzie w tym pierwszym meczu w pucharach, powinni w niej zagrać pozyskany właśnie Słowak Cikos, Kowalski, Cleber i Diaz - powiedział trener Wisły Henryk Kasperczak. - Dochodzi jeszcze do siebie Singlar i w najbliższych dniach powinno z nim być dobrze. Nie będzie natomiast mógł wystąpić Gordan Bunoza, bo nie ma jeszcze zezwolenia na pracę w Polsce, a to musi trochę potrwać. Przewidzieliśmy to i nie jest dla nas zaskoczeniem, ale mam nadzieję, że na następne spotkania wszystko będzie już załatwione".

Reklama

Z krakowskiego zespołu odeszli m.in. Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor), Marcelo (PSV Eindhoven) i Pablo Alvarez (zakończenie okresu wypożyczenia z Regginy).

Na pewno sporym wzmocnieniem dla siły ofensywnej Wisły jest Maciej Żurawski, który po kilku latach tułaczki po Europie wrócił do Krakowa. Jednak - jak sam podkreśla - później niż inni zawodnicy "Białej Gwiazdy" rozpoczął przygotowania do sezonu.

"Zdaję sobie jednak sprawę, że to, iż jestem starszy dla wielu kibiców może nie mieć znaczenia. Oni będą ode mnie oczekiwać bramek. To też miłe, że wierzą we mnie i ufają mi. Nie chciałbym więc ich rozczarować, choć sam dla siebie jestem w tej chwili pewną niewiadomą. Dla mnie najważniejsze jest, żebym pomógł drużynie swoją grą, która dzięki temu osiągnie dobry wynik, jaki od niej się oczekuje" - powiedział Żurawski.

Arbitrem głównym spotkania, które rozpocznie się o godz. 20.00 będzie Meir Levi z Izraela.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu FK Szawle - Wisła Kraków!

Wszystkie mecze 2. rundy el. Ligi Europejskiej na żywo w INTERIA.PL!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: rozczarowanie | Żurawski

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama