Zmiana lidera w Bundeslidze

Lider Bundesligi VfL Wolfsburg niespodziewanie przegrał na wyjeździe z zespołem Dariusza Żurawia Hannover 96 0:3 w meczu 8. kolejki.

Bardzo dobry mecz rozegrał Silvio Schröter, który dwukrotnie pokonał bramkarza VfL. Pierwsza bramkę strzelił już w 7. minucie, a po raz drugi trafił do siatki gości w 64. minucie. Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Daniel Stendel. Żuraw przebywał na placu gry przez 90 minut.

W drugim niedzielnym meczu Borussia M'gladbach pokonała przed własną publicznością FC Kaiserslautern 2:0. Bohaterem spotkania był zdobywca obu goli dla gospodarzy Oliver Neuville. W zespole Kaiserslautern nie grał Kamil Kosowski.

Porażka VfL Wolfsburg sprawiła, że nowym liderem Bundesligi zostali piłkarze VfB Stuttgart, którzy w sobotę wygrali z Borussią Dortmund 2:0. Drużyna VfB ma na koncie 20 punktów, Wolfsburg spadł na drugie miejsce (dwa "oczka straty"). Trzecie miejsce zajmuje rewelacyjny beniaminek FSV Mainz (15 pkt).