Zespół Kuszczaka pożegnał się z Pucharem Anglii

Lider Championship Reading dość nieoczekiwanie wyeliminował w 3. rundzie Pucharu Anglii przedstawiciela Premiership West Bromwich Albion. Zespół Tomasza Kuszczaka przegrał po dogrywce 2:3. Menedżer WBA Bryan Robson dał odpocząć Polakowi. Jego miejsce zajął Chris Kirkland.

Po pierwszej połowie meczu nic nie zapowiadało, że WBA może zostać wyeliminowane. Gole Richarda Chaplowa sprawiły, że podopieczni Robsona wygrywali 2:0.

Uśpieni prowadzeniem piłkarze WBA, po zmianie stron oddali inicjatywę Reading. W ciągu kwadransa Leroy Lita dwukrotnie pokonał Kirklanda. Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ już zmianie. O tym, która z drużyn awansuje do następnej rundy Pucharu Anglii miała zadecydować dogrywka. W doliczonym czasie gry znów dał o sobie znać Leroy Lita i to piłkarze Reading mogli cieszyć się z awansu.

W środę o godz. 15.00 gościem czata INTERIA.PL i "Super Expressu" będzie Tomasz Kuszczak. Zapraszamy!

Dowiedz się więcej na temat: Chris Kirkland | wba | Puchar Anglii