Zagłębie Lubin - Ulsan Hyundai 5:1 w sparingu

Zagłębie Lubin w rozegranym dzisiaj w Turcji meczu sparingowym pokonało koreański zespół Ulsan Hyundai aż 5:1!

Jak informowaliśmy wcześniej, rywalem w tym meczu miała być drużyna Lokomotiwu Mińsk. Jednak z powodu napiętej sytuacji w Turcji, część europejskich drużyn zrezygnowała bądź zmieniła termin swojego pobytu w tym kraju i lubinianie musieli na dziś znaleźć innego przeciwnika.

Spotkanie było wyrównane tylko w pierwszej połowie. Zaczęło się źle dla Zagłębia. Już w 3 minucie po indywidualnym błędzie Grzegorza Bartczaka zespół stracił gola. Trzy minuty później po bardzo ładnej wrzutce Ireneusza Kowalskiego, wyrównał Olgierd Moskalewicz. Klasę lubinianie pokazali jednak dopiero w drugiej odsłonie, kiedy to zdobyli aż cztery gole! Szczególnie dobrze prezentował się Arkadiusz Klimek, który w 51 minucie po indywidualnej akcji zdobył bramkę na 2:1. Parę minut później z podania Krzysztofa Kazimierczaka podwyższył Jacek Manuszewski. Kolejne chwile to popisowa gra Klimka. Najpierw po jego podaniu gola na 4:1 zdobył Grzegorz Niciński, a później on sam skutecznie dobił strzał Dmitrija Kłabukowa z rzutu wolnego ustalając wynik na 5:1 dla Zagłębia. Trener Wojno był bardzo zadowolony z przebiegu spotkania i chwalił swoich zawodników. Następny sparing w sobotę.

Przeciwnikiem będzie drużyna z Ukrainy. Zaciekawić może fakt, iż w dzisiejszym meczu w barwach Zagłębia zagrał francuski pomocnik - Stefan Collet.

Zagłębie Lubin - Ulsan Hyundai 5:1 (1:1)

Bramki dla Zagłębia: Moskalewicz (6), Klimek (51), Manuszewski (59), Niciński (69), Klimek (89).

Skład Zagłębia: Krzyształowicz (Krupski 46) - M.Zając (Radżius 30), Kłabukow, Bartczak (B.Zając 46), Szczypkowski (Krzyżanowski 46), Collet, Kowalski (Manuszewski 46), Drumlak (Niciński 46), Kalinowski (Kazimierczak 46), Moskalewicz, Brasilia (Klimek 46).

Dowiedz się więcej na temat: Klimek | Zagłębie | Zagłębie Lubin | Lubin