"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"

Trwają zapisy do jubileuszowej edycji turnieju piłki nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", czyli mistrzostw Polski w kategorii U-10.

Zapisy do X Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" już trwają. Najlepsze drużyny chłopców i dziewcząt, które zdobędą Puchar Tymbarku oraz tytuł mistrzów Polski w kategorii U-10, w nagrodę spełnią swoje marzenia i wyjadą na legendarny stadion San Siro w Mediolanie.

Dekada starań o piłkarski rozwój zdolnej młodzieży

Reklama

Największe w Polsce rozgrywki przeznaczone dla dzieci do lat 10 z roku na rok zyskują coraz większą popularność, zarówno wśród młodych piłkarzy, jak i trenerów oraz kibiców. W 2007 roku w rozgrywkach wzięło udział 16 tysięcy dzieci, rok później 23 tysiące, natomiast w 2009 roku o Puchar Tymbarku zagrało już ponad 26 tysięcy zawodników.

W tegorocznej, X edycji turnieju, nagroda główna tradycyjnie już będzie niezwykle atrakcyjna. Wyjazd do Mediolanu na legendarny stadion San Siro, na którym występują wielkie kluby: AC Milan i Inter Mediolan oraz aktualni mistrzowie świata - Włosi, to spełnienie marzeń niemal każdego młodego zawodnika oraz kibica piłki nożnej.

Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym - firma Tymbark. Dzięki rozgrywkom o Puchar Tymbarku, tysiące dzieci mają możliwość zdobycia pierwszych poważnych sportowych doświadczeń. "To już X, a więc jubileuszowa edycja turnieju. Marzymy o tym, aby z roku na rok rosła liczba dzieci biorących udział w rozgrywkach i rozwijających swój talent. Chcemy ich przekonać, jak wspaniałą przygodą jest już sam udział w turnieju, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych na turniejowe boiska w całej Polsce" - powiedział Tomasz Zabielski, koordynator turnieju z ramienia PZPN

Dariusz Czech, prezes firmy Tymbark, podkreślił, jak wielkim przeżyciem dla młodych sportowców jest udział w Turnieju. Dzięki grze w turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" dzieci mogą spełniać swoje marzenia. Obserwując mecze z ich udziałem, za każdym razem jestem pod ogromnym wrażeniem talentu, pasji i zabawy w duchu fair play młodych piłkarzy i piłkarek. Profesjonalnie zorganizowane rozgrywki mogą być dla nich pierwszym, jakże ważnym krokiem w piłkarskiej karierze.

Droga z podwórka na stadion rozpoczęta - po raz dziesiąty

Młodzi piłkarze zmierzą się najpierw na etapie gminnym i powiatowym. Drużyny, które zwycięsko przejdą ten etap rywalizacji, wezmą udział w finałach wojewódzkich. Najlepsze zespoły z poszczególnych województw wyjadą na kilkunastodniowe obozy szkoleniowe. Podczas nich pod okiem członków sztabu szkoleniowego będą doskonalić swoje umiejętności i rywalizować o awans do wielkiego finału, który zostanie rozegrany we wrześniu. O Puchar Tymbarku oraz tytuł mistrzów Polski w kategorii U-10 będzie walczyć 16 najlepszych drużyn (po 8 zespołów chłopców i dziewczynek).

Zakończenie wielkiego finału nie oznacza jednak końca wielkich emocji. Zwycięzcy turnieju będą mogli cieszyć się fantastyczną nagrodą główną. Zgodnie z tradycją, jest nią wyjazd na jeden z największych europejskich stadionów, na którym dzieci obejrzą mecz sławnej drużyny piłkarskiej. W 2009 roku młodzi zawodnicy ze zwycięskich drużyn mogli podziwiać sławny Real Madryt - na Santiago Bernabeu. Rok wcześniej dzieci zobaczyły reprezentację Anglii, grającą na legendarnym stadionie Wembley, a w 2007 r. nagrodą główną w turnieju była wizyta na Camp Nou i obserwowanie w akcji innego wspaniałego klubu - FC Barcelona.

W jubileuszowej edycji turnieju nagrodą główną, o którą będzie rywalizować każda drużyna, jest wyjazd na San Siro - stadion najsławniejszych włoskich klubów AC Milan i Interu Mediolan. Tradycyjnie już zwycięzcy rozgrywek rozegrają również mecze ze swoimi włoskimi rówieśnikami. Oczywiście obowiązkowym punktem takiego wyjazdu będzie zwiedzanie zarówno Mediolanu, jak i muzeum obu klubów przy San Siro.

Wyszukiwanie piłkarskich talentów

Turniej to doskonała okazja do wyłonienia największych piłkarskich indywidualności. Dla najzdolniejszych i najbardziej wytrwałych zawodników udział w turnieju może się stać pierwszym krokiem ku zawodowej karierze piłkarskiej. Mogą w tym pomóc profesjonaliści - sędziowie i trenerzy, którzy podczas każdego etapu rozgrywek będą się zajmować wyszukiwaniem najlepiej rokujących zawodników. W trakcie finałów wojewódzkich będą oni wybierać najbardziej utalentowanych młodych piłkarzy, którzy wejdą później w skład reprezentacji danego województwa. O tym, że w turnieju biorą udział utalentowani zawodnicy, świadczą opinie trenerów szkółki młodzieżowej Realu Madryt, z którą zwycięzcy IX edycji Turnieju o Puchar Tymbarku, zremisowali 4-4. Jak powiedział Tomasz Zabielski, aby móc rywalizować z najlepszymi drużynami Europy i świata na wielkich piłkarskich imprezach, musimy odnaleźć i otoczyć opieką utalentowanych zawodników w jak najmłodszym wieku.

Po raz kolejny organizatorzy turnieju będą mogli się oprzeć na wiedzy i doświadczeniu specjalnie powołanego sztabu szkoleniowego, w którego skład wchodzą profesjonalni trenerzy, mający doświadczenie w pracy z młodzieżą. Będą oni obserwować zawodników podczas rozgrywek, a także doradzać im oraz ich trenerom oraz wyłaniać największe talenty.

Zgłoszenia drużyn

Trenerzy lub nauczyciele w-f mogą zgłaszać maksymalnie 12-osobowe zespoły dziewcząt lub chłopców, wysyłając formularz zgłoszenia przez Internet (dostępny na stronie www.zpodworkanastadion.pl), pocztą tradycyjną do działu UKS przy PZPN, ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7, 02-366 Warszawa lub faksem na numer (22) 55-12-240.

Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: stadiony | trenerzy | wyjazd | zapisy | Tymbark | Puchar | Puchar Tymbarku

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama