Z kartą kredytową na stadion

We wtorek MasterCard i Bank Przemysłowo-Handlowy mają przesłać na Reymonta projekt umowy sponsorskiej z Wisłą Kraków - napisał "Sport".

W przyszłości kibice chcący wejść na stadion Wisły nie będą potrzebowali biletów, tylko specjalną kartę płatniczą MasterCard wydaną przez krakowski bank, która byłaby zaopatrzona w odpowiedni chip.

Reklama

"Gdy powstanie nowy stadion Wisły, planujemy wspólnie wprowadzenie kart chipowych, które będą jednocześnie wejściówką na mecze wiślaków. Takie rozwiązania stosuje już wiele klubów europejskich. Natomiast w ciągu kilku najbliższych miesięcy chcemy wydać wiślacką kartę kredytową, bo z badań wynika, że ten klub ma w całej Polsce około 200 tys. sympatyków. Spora część z nich może stać się naszymi klientami. A każdy z tych klientów płacąc wiślacką MasterCard będzie pracował także na zyski Wisły. Bo to nie jest tak, że tylko z wybranych transakcji, jak na przykład ze sprzedaży biletów, część naszej prowizji przelana zostanie na konto klubu. Nie, taką prowizję Wisła otrzyma od każdego zakupu dokonanego za pośrednictwem karty, czy to w sklepie spożywczym czy w restauracji, czy też i poprzez zakup biletu - powiedział w Gazecie Krakowskiej" Wiesław Fedorowicz, wiceprezes MasterCard Europa.

"Wisła z prowizji powinna mieć na początek podobne możliwości zysku, jak średniej klasy kluby holenderskie, czyli kilkaset tysięcy euro rocznie. Co oczywiście zależy od jej kibiców, a naszych klientów. Druga część umowy, ta sponsorska, to już inne pieniądze, ale to jest nasza tajemnica handlowa" - dodał Fedorowicz.

"Na wiślackiej MasterCard chcemy połączyć logo Wisły i Ery, naszego partnera, który jako pierwszy związał się z Wisłą umową na europejskim poziomie. Dzięki nowym, potencjalnym sponsorom, chcemy podnieść nasz budżet w skali roku do 30 mln zł - powiedział w "GK" Tadeusz Czerwiński, prezes Wisła Kraków SSA.

INTERIA.PL/Gazeta Krakowska/Sport
Dowiedz się więcej na temat: Wisła | stadiony | bank | MasterCard

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje