Włoska piłka czeka na wyrok

W Rzymie rozpoczął się proces przed Sądem Federalnym w sprawie skandalu, który wstrząsnął włoską piłką nożną. W wyniku orzeczenia wydanego przez Trybunał Sportowy ukarano cztery wielkie kluby.

Juventus Turyn, Lazio Rzym i AC Fiorentina zostały zdegradowane do Serie B i przystąpią do nowych rozgrywek z ujemnymi punktami na koncie.

Reklama

Degradacji uniknął AC Milan, ale także zacznie sezon z minusowym kontem. Wszystkie zespoły zostały także pozbawione możliwości gry w europejskich pucharach. Poza tym Juventusovi odebrano dwa tytuły mistrzowskie (2004/05, 2005/06).

Proces poprowadzi sędzia Piero Sandulli, który na razie nie umiał przewidzieć, kiedy zapadnie werdykt. Raczej nie należy się go jednak spodziewać przed 25 lipca, a więc datą, do kiedy narodowe federacje mogą zgłaszać drużyny do europejskich rozgrywek.

Guido Rossi, komisarz Włoskiego Związku Piłki Nożnej (FIGC), zapowiedział, że jeśli proces nie zakończy się do tego czasu, to do UEFA zostanie wysłana lista zgodna z werdyktem wydanym przez Trybunał Sportowy.

W Lidze Mistrzów miałyby zagrać Inter Mediolan, AS Roma, US Palermo i Chievo Werona, a w Pucharze UEFA Livorno, Parma i Empoli.

Dowiedz się więcej na temat: sportowy | trybunał | wyrok | piłka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL