Właściciel Palermo chce sprzedać klub

Właściciel piłkarskiego klubu Palermo - Maurizio Zamparini ogłosił w czwartek, że zamierza sprzedać zespół startujący we włoskiej Serie A. Nastąpiło to dzień po ligowej porażce sycylijskiej drużyny z AC Milan 1-3.

"Po 25 latach nie mam już siły walczyć, pewnie ze względu na mój wiek. Mam nadzieję, że znajdą się młodsi ludzie, którzy mają więcej entuzjazmu i będą chcieli dokonać ważnych zmian tam, gdzie mnie się nie udało. Nie potrafię dłużej walczyć z ekonomiczną i medialną siłą trzech czy czterech klubów, które wciąż dzielą tytuł między sobą" - stwierdził Zemparini w oświadczeniu opublikowanym w czwartek na oficjalnej stronie internetowej Palermo.

Reklama

Na decyzję właściciela drużyny miał wpływ niski - jego zdaniem - poziom sędziowania meczu z AC Milan, w którym arbiter nie podyktował dwóch rzutów karnych dla piłkarzy z Sycylii, a także zarządził kontrowersyjnego karnego dla rywali, zamienionego na bramkę przez Zlatana Ibrahimovica w 77. minucie.

Zamparini po raz pierwszy zaangażował się w futbol w 1987 roku, przejmując udziały w zespole Venezia, który z czwartej ligi w dość krótkim okresie wszedł do ekstraklasy. Sprzedał go jednak w 2002 roku, a pieniądze zainwestował w Palermo. Z Serie B awansował do A, a także występował w Pucharze UEFA i Lidze Europejskiej.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: AC Milan | US Palermo | piłka nożna | liga włoska

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje