Widzew: Kontuzje w drużynie

Kontuzja Patryka Rachwała nie jest aż tak poważna, jak pierwotnie przypuszczano. Pierwsza diagnoza mówiła o naderwany więzadle pobocznym, co by oznaczało od miesiąca do pół roku przerwy.

Po przeanalizowaniu wyników badania USG oraz po ponownym zbadaniu zawodnika lekarze doszli do wniosku, że z piłkarzem jednak nie jest tak źle.

Reklama

W kolanie doszło do naciągnięcia więzadeł krzyżowych oraz lekkiego naderwania więzadeł pobocznych. Leczenie powinno potrwać od trzech tygodni do miesiąca. W każdym razie nie będzie potrzebna ani operacja, ani gips. Piłkarz będzie chodził w specjalnym stabilizatorze, chroniącym więzadła. Niestety, z najbliższych kilku meczów Rachwał jest wyłączony. Nie będzie mógł zagrać także w meczu młodzieżowej reprezentacji Polski, której jest kapitanem, z Łotwą.

Nie tylko Patryk Rachwał jest kontuzjowany. Trzech innych piłkarzy Widzewa także ostatnio odniosło urazy. Tylko drobne kontuzje mają Paulo Perez i Mariusz Gostyński. Obaj trenują indywidualnie, ale już w najbliższych dniach powinni dołączyć do drużyny.

Poważniejszą kontuzję już od kilku tygodni leczy Kameruńczyk Clement Beaud. Jako, ze trener Smuda do taktycznych treningów potrzebuje dwie jedenastki, wobec kontuzji postanowiono, że z pierwszą drużyną będą trenować płkarze z rezerw: Szymon Pińkowski, Michał Pietrzak i Damian Bronner. W polu gra także... Robert Nowogórski, bramkarz.

Dowiedz się więcej na temat: Patryk Rachwał | Widzew | kontuzje

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje